1.liga: “Nafciarze” wygrywają i umacniają się na fotelu lidera!

22 lis 2015, 14:29

Wisła Płock pewnie pokonała na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec 3:1 i umocniła się na fotelu lidera piłkarskiej 1. ligi!

Gospodarze z wysokiego “C” rozpoczęli spotkanie w Płocku. Już w 6. minucie na prowadzenie Nafciarzy wyprowadził Arkadiusz Reca, jednak tuż przed zejściem obu zespołów do szatni na stadionie nastąpiła konsternacja. Grzegorz Fonfara wyprowadził cios w stronę Płocczan i wyrównał stan rywalizacji.

W drugiej połowie to już jednak Wisła rządziła i dzieliła na murawie. Najpierw w 46. minucie Mikołaj Lebedyński wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a na 10 minut przed końcem spotkania Piotr Wlazło ustalił wynik spotkania na 3:1.

W tabeli Wisła Płock z 37. punktami umocniła się na fotelu lidera. Zagłębie również z dobrym bilansem jest na 3. miejscu jednak ma jedno spotkanie rozegrane mniej od czołówki.