ATP Auckland: Marcin Matkowski powalczy o finał

Aktualizacja: 13 sty 2017, 10:49
12 sty 2017, 11:54

Marcin Matkowski grający w parze z Aisamem-ul-Haq Qureshim zwyciężyli parę Santiago Gonzales/David Marrero i powalczą o finał turnieju w Auckland. Polak i Pakistańczyk w meczu ćwierćfinałowym musieli bronić piłek meczowych.

W pierwszym secie polsko – pakistańska para szybko osiągnęła prowadzenie 3:0. Jednak w siódmym gemie przy serwisie Qureshiego zostali przełamani. Jednak to nie podłamało zawodników, którzy ostatecznie wygrali pierwszą partię 6:4.

Druga odsłona to odwrócony obraz seta pierwszego. Tym razem w pierwszym swym gemie serwisowym podanie przegrał Pakistańczyk. Hiszpan i Meksykanin nie pozwolili się dogonić i zakończyli seta wynikiem 6:3.

Mający zdecydować o tym kto zagra w półfinale super tie – break był wyrównany. Żadna ze stron nie dała się oddalić przeciwnikom na bezpieczną odległość. Pierwsi szansę zakończenia spotkania mieli Gonzalez i Marrero. Jednak błyskotliwa końcówka w wykonaniu Polaka i Pakistańczyka oraz trzy wygrane punkty z rzędu sprawiły, że to oni powalczą jutro o finał turniej. Przeciwnikami będą grający w Auckland z dziką kartą Nowozelandczyk Marcus Daniell oraz Brazylijczyk Marcelo Demoliner.

Auckland Open, Nowa Zelandia, ATP World Tour 250 (pula nagród: 495,630$), ćwierćfinał debla panów:

Marcin Matkowski, Polska / Aisam-Ul-Haq Qureshi, Pakistan [4] – Santiago Gonzalez, Meksyk / David Marrero, Hiszpania 6:4 3:6 11:9