Horror w wykonaniu Polaków, ale wygrywamy!!!

20 sty 2015, 18:32

Reprezentacja Polski po dramatycznym spotkaniu pokonała Rosjan 26:25 i ma nadal szanse na pierwsze miejsce w grupie!

Spotkanie było pełne emocji. Do tego Polacy już nas zdążyli przyzwyczaić. Pierwsza połowa była połową bramkarzy. Świetnie w polskiej bramce spisywał się Piotr Wyszomirski, a w rosyjskiej Bogdanow. Polacy nie potrafili objąć prowadzenia i ostatecznie do przerwy było 12:13 dla Rosjan.

Druga część meczu była niesamowita i pełna emocji. Pod koniec spotkania kilka bardzo ważnych rzutów obronił Sławek Szmal. Ostatnią bramkę dla biało-czerwonych rzucił ze skrzydła Wiśniewski. To wtedy objęliśmy prowadzenie. Do końca spotkania pozostała już tylko minuta. Nie daliśmy już sobie wydrzeć tego zwycięstwa i wygraliśmy 26:25!

Wśród Rosjan najskuteczniejszy był Sziszakariew, który zdobył 7 bramek. Po za nim dobrze rzucali: Gorbok (6 bramek) i Igropulo (5 bramek).

W naszej reprezentacji w ofensywie najbardziej wyróżniał się Rojewski, który rzucił do siatki rywala 6 razy. Często brał na siebie odpowiedzialność w najtrudniejszych momentach. To właśnie on dostał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu.

To były bardzo ciężko zdobyte punkty, ale udało się! Polacy przez długi czas nie potrafili wyjść na prowadzenie, ale w końcówce za sprawą świetnie broniącego Szmala udało się odmienić losy tego meczu. Nasza reprezentacja ma w tej chwili na koncie 4 punkty, a Rosjanie o 2 mniej.