ATP Den Bosch: Kubot i Melo triumfują. Polak bezbłędny w holenderskim turnieju

17 cze 2017, 18:02

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo triumfowali w rywalizacji deblistów turnieju ATP World Tour 250 na kortach trawiastych w holenderskim Den Bosch. To trzeci tegoroczny triumf polsko-brazylijskiego duetu.

Przez turniej Polak i Brazylijczyk “przeszli jak burza”. Rozstawieni z jedynką na holenderskiej trawie Kubot i Melo, w czterech meczach stracili tylko jednego seta, w półfinale.

O losach sobotniego półfinału zdecydowały dwa przełamania,po jednym w każdym secie, jakie polsko-brazylijski duet uzyskał w meczu. W pierwszym secie przełamanie nastąpiło w gemie numer dziewięc, zaś losy drugiej partii rozstrzygnęły się w gemie numer trzy.

Triumf na holenderskiej trawie to trzecie tegoroczne zwycięstwo Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Wcześniej Polak i Brazylijczyk odnieśli zwycięstwa w Miami i Madrycie.

Dla Łukasza Kubota tegoroczny tirumf w Den Bosch to drugi tytuł w drugim starcie. Przed dwoma laty partnerem Polaka był Ivo Karlovic.

Ricoh Open, Den Bosch (Holandia)

ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 660,3 tys. euro

Finał gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) – Raven Klaasen (RPA, 2) / Rajeev Ram (USA, 2) 6:3, 6:4