Zwycięski Kwidzyn dogania Zagłębie w tabeli Superligi

24 wrz 2017, 14:59

Po meczu walki MMTS Kwidzyn wygrał 32:29 z Zagłębiem w lubińskiej hali RCS na zakończenie 4. kolejki PGNiG Superligi. Obydwie drużyny grają w grupie granatowej, dlatego dla gości było to ważne zwycięstwo za 4 punkty, pozwalające zrównać się punktami z Zagłębiem (7 punktów).

Po premierowym w tym sezonie zwycięstwie nad Spójnią Gdynia piłkarze MMTS-u wracają do dobrej dyspozycji. Kwidzynianie podejmowali Zagłębie, z którym wygrali ostatnich pięć spotkań, a które chciało zrehabilitować się na własnym parkiecie po porażce z Vive.

Przemysław Mrozowicz rzucił dwie bramki na początku dla lubinian, którzy w początkowym stadium meczu prowadzili jedną bramką (2:1). Goście na pierwsze prowadzenie wyszli po kwadransie gry po rzucie Marka Szpery (8:7), paradoksalnie bowiem kilka minut wcześniej Michał Peret ujrzał czerwoną kartkę. Ta i kilka innych mylnych decyzji sędziów okazało się kontrowersyjnymi i rozbudzały emocje nie tylko na parkiecie. Na kilka minut przed przerwą podopieczni Macieja Mroczkowskiego zdobyli trzy bramki przewagi po skutecznych kontratakach Adriana Nogowskiego, a jedna z nich zakończył się efektowną wrzutką (13:10).

Do przerwy było już nawet pięć trafień różnicy na niekorzyść Zagłębia, które do odrabiania strat przystąpiło już w drugiej połowie. W 40 minucie po trafieniu Dawida Przysieka tracili już dwie bramki, a chwilę później na parkiecie pojawił się Bartłomiej Jaszka (20:22). W 44 minucie  Kamil Krieger zanotował ważne trafienie, podwyższając prowadzenie MMTS-u (24:20). Do końca spotkania gospodarze próbowali zniwelować dystans trzech bramek, raz udało się do dwóch po rzucie Jaszki (27:29), jednak zostali dobici przez trafienia Pawła Gendy (2) i Marka Szpery (28:32). To drugie zwycięstwo kwidzynian z rzędu, jak i w sezonie, którzy za tydzień pojadą na mecz do Głogowa. Zagłębie swoich punktów będzie szukać w Mielcu.

MKS Zagłębie Lubin-MMTS Kwidzyn 33:29 (12:17)

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 5, Przysiek 5, Kużdeba, Mrozowicz 3, Pawlaczyk 2, Gębala, Szymyślik, Czuwara 4, Pietruszko 1, Moryto 4, Jaszka 2, Dawydzik, Mollino 3

MMTS Kwidzyn: Dudek, Szczecina – Dymik 1, Kryński 3, Krieger 3, Peret 2, Szpera 8, Rosiak, Nogowski 4, Guziewicz 2,Ossowski, Potoczny 1, Janikowski, Pilitowski 1, Bąk 1, Genda 6.

Kary: czerwona kartka – M.Peret (MMTS), T.Pietruszko (Zagłębie) – 4 min, D.Dawydzik (Zagłębie – 4 min), Mrozowicz, Mollino (Zagłębie) – 2 min, Rosiak, Kryński, Nogowski (wszyscy MMTS) – 2 min.