Nieciecza chce zostać w Ekstraklasie

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:22
12 maj 2018, 17:57

Bruk Bet Termalica Nieciecza pozostaje w grze o utrzymanie w Ekstraklasie. Zespół Jacka Zielińskiego pokonał na swoim stadionie Arkę Gdynia 2:1.

Gdy po 20 minutach gry dzięki bramce Krzysztofa Janusa Arka wyszła na prowadzenie, można było myśleć, że zespół z Niecieczy może już dzisiaj pożegnać się z LOTTO Ekstraklasą. W doliczonym czasie do pierwszej części gry nadzieje Słonikom dał zawodzący i nieskuteczny w tym sezonie Bartosz Śpiączka. Wychodząc na drugą połowę, Bruk Bet chciał jak najszybciej strzelić bramkę na 2:1 i dzięki niej zgarnąć trzy punkty. Udało się to w 59. minucie, gdy Vladislavs Gutkovskis skierował z najbliższej odległości piłkę do bramki Arki.

Dzięki zwycięstwu Bruk Bet wydostał się ze strefy spadkowej. Na kolejkę do końca sezonu ma dwa punkty więcej od Piasta Gliwice. To z tym zespołem Słoniki zmierzą się za tydzień w meczu o utrzymanie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Arka Gdynia 2:1 (1:1)
Śpiączka 45+1, Gutkovskis 59 – Janus 20

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Dariusz Trela – Bartosz Szeliga, Mateusz Kupczak, Artiom Putiwcew (83′ Joona Toivio), Vitalijs Maksimienko – Bartosz Śpiączka, Rafał Grzelak, Szymon Pawłowski (78′ Gabriel Matei) – Florin Purece (69′ Samuel Stefanik), Łukasz Piątek – Vladislavs Gutkovskis
Arka Gdynia: Pavels Steinbors – Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Achilleas Poungouras, Adam Marciniak – Krzysztof Janus (78′ Patryk Kun), Andrij Bohdanow, Mateusz Szwoch, Grzegorz Piesio (61′ Jan Łoś) – Maciej Jankowski, Rafał Siemaszko (46′ Ruben Jurado).