ME 2017: Serbki zostają mistrzyniamy Europy!

1 paź 2017, 20:10

W meczu finałowym Mistrzostw Europy 2017 odbywających się w Gruzji i Azejberdżanie Serbki pokonały w czterech setach reprezentację Holandii i wywalczymy tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu.

Spotkanie lepiej otworzyły Holenderki ale juz za kilka chwil był remis a potem prowadzenie objęły Serbki.Stopniowo powiększały przewagę i wygrały premierową odsłonę do 20.

Druga patię znacznie lepiej rozpoczęły Serbki.Wynik od początku zapowiadał znaczną przewagę Serbek.Jednak Holenderki złapały konktakt z rywalkami i doprowadziły do remisu po 12 a new wyszy na prowadzenie.Niestety dla nich Serbki opanowały sytuację i zagrały lepiej i skuteczniej i wygrały do 22.

Trzeci set został wygrany przez Holenderki.Rywalki miały problemy z przyjęciem przez co przewaga Hoalndii rosła i choć siatkarki z Bałkanów próbowały doprowadzić do remisu to przewaga okazała się za duża i przegrały partię 25:18.

Podopieczne Zorana Terzicia w ostatniej partii miały na pierwszej przerwie technicznej trzy oczka więcej na niż Holenderki.W polu serwisowym świetnie zaprezentowała sie Tijana Boskovic.Ona także skończyła ostatnia piłkę meczu.Serbki wygrały do 18 i po raz drugiiw historii zostały mistrzyniamy Europy.

Holandia-Serbia 1:3 (20:25, 22:25, 25:18, 18:25)

Holandia: Belien , De Kruijf , Balkenstein-Grotheus , Sloetjes , Buijs , Dijkema , Knip oraz Schoot Plak , Stoltenborg i Jasper
Serbia: Zivkovic , Malesevic , Mihajlovic , Velijkovic , Stevanovic , Bosković , Blagojevic oraz Mirkovic, Popovic i Blagojevic