PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Polki tuż za podium w biegu drużynowym

5 gru 2015, 17:00

Reprezentacja Polski kobiet zajęła 4. miejsce w wyścigu drużynowym podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim rozgrywanych w niemieckim Inzell.

Polki, w składzie z Luizą Złotkowską, Katarzyną Woźniak i Natalią Czerwonką, wystartowały w pierwszym biegu i z dużą przewagą zwyciężyły z Chinkami. Pod koniec ostatniego okrążenia Czerwonka zaczęła nieco odstawać od swoich koleżanek.

Zawody wygrały Japonki, które w ostatnim biegu niespodziewanie pokonały faworyzowane Holenderki. Na trzecim miejscu na podium stanęły Rosjanki.

Bieg drużynowy kobiet:

1. Japonia     2.59,09
  2. Holandia   2.59,69
  3. Rosja        3.00,36
  4. Polska       3.02,20

Wcześniej w rywalizacji na 1000 metrów, 19. miejsce z czasem 1.10,42 zajął Piotr Michalski. W słabszej grupie B drugie miejsce zajął Konrad Niedźwiedzki, który uzyskał czas 1.10,12. Na 11. miejscu uplasował się Sebastian Kłosiński – 1.11,20. Dystansu nie ukończył Zbigniew Bródka.

Na tym samym dystansie wśród kobiet, w słabszej grupie B, ósma była Natalia Czerwonka z czasem 1.17,60, a na 17. miejscu uplasowała się Aleksandra Kapruziak – 1.20,34.

Przypomnijmy, że w piątek trzecie miejsca na podium wywalczyli Artur Waś w biegu na 500 metrów i mężczyźni w biegu drużynowym.

Jutro w Inzell między innymi biegi na 1500 metrów kobiet i mężczyzn, 500 metrów mężczyzn i biegi ze startu wspólnego.