Puchar CEV: Udany rewanż Muszynianki

16 gru 2015, 20:49

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki zagrały dzisiaj mecz o ćwierćfinał Pucharu CEV. Ich przeciwniczkami były zawodniczki słoweńskiego zespołu Nova KBM Branik Maribor. Polski zespół sprostał temu zadaniu i wygrał spotkanie 3:2.

Pierwszy set rozpoczął się od dwupunktowej przewagi gospodarzy (5:3). Polki jednak nie pozwoliły na powiększenie dorobku punktowego rywalkom i doprowadziły do remisu. Gra do pierwszej przerwy technicznej była bardzo wyrównana, ale to potężny atak Helić umożliwił prowadzenie Polskiego Cukru (7:8). Dobra dyspozycja naszego zespołu pozwalała na zwiększanie i utrzymanie przewagi (9:12). Słowenki odbudowały się jednak, a sprytna kiwka za blok Mlakar doprowadziła do remisu (15:15). Niestety to siatkarki z Mariboru zaczęły wykorzystywać błędy naszych zawodniczek i wyszły na prowadzenie (21:18). Po czasie dla trenera Muszynianki zawodniczki polskiej ekipy wykonały kilka ładnych akcji i wynik znów był remisowy (23:23). Mimo walki, Polski Cukier przegrał partię, po zablokowaniu Helić (25:23).

Drugą partię zainaugurowała pięknym blokiem Savic (1:0), ale to polski zespół był lepszy w ataku i doprowadził do remisu (4:4). Rywalizacja była bardzo wyrównana – żadna z ekip nie pozwoliła na „serię” dla przeciwniczek. Jednak to Muszynianki po dobrym ataku Grejman zdobyły dwupunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej (6:8). Szybka reakcja ze strony Słowenek! Kilkoma dobrymi zagraniami odzyskały prowadzenie (12:10). Druga partia była jeszcze bardziej wyrównana od pierwszej i obydwie ekipy co chwilę doprowadzały do remisów. Na drugim czasie technicznym minimalny zapas utrzymywał zespół gości (15:16) i nie dopuścił do jego zniwelowania (16:19). Trener Mariboru był zmuszony wykorzystać dwa czasy, które nie poprawiły jednak gry słoweńskiej drużyny (17:21) i po przytomnej grze Polki wygrały seta (20:25).

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Muszynianki (1:3), ale gra była bardzo dynamiczna i po chwili Słowenki doprowadziły do remisu. Dobra gra naszego zespołu! Sosnowska umożliwiła dwupunktową przewagę na pierwszym czasie technicznym (6:8). Liderką w naszym zespole była Helić i to ona dobrymi zagrywkami zwiększyła nasz dorobek punktowy (7:11). O czas poprosił trener gospodarzy. Nic on jednak nie zmienił – polski zespół miażdżył swoją grą Słowenki (7:15). Złą passę przełamała Cvetanovic punktując z lewego skrzydła. To nie zmotywowało jednak Mariboru, a przewaga Polskiego Cukru rosła (11:18). Znów skuteczny atak wykonała siatkarka Muszynianki (15:22), a potężnym atakiem seta zakończyła Helić (17:25). Polki w ćwierćfinale Pucharu CEV!

Czwarta partia zaczęła się od przewagi Mariboru (3:1). Słowenki odbudowały się po miażdżącym trzecim secie i nie pozwalały doprowadzić do remisu Polkom (5:3). Muszynianki nie pozwoliły jednak utrzymać przewagi i po ataku Helić to one zeszły z jednopunktowym prowadzeniem na pierwszą przerwę techniczną (7:8). Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie i po kilku akcjach to Słowenki zyskały uprzywilejowaną pozycję (12:9). Dobra passa trwała po stronie gospodarzy, a podwójnej zmiany dokonał trener Polskiego Cukru. Niestety po obiciu rąk Helić to Maribor prowadził na drugim czasie technicznym (16:13). Po znakomitych kontratakach Muszynianki doprowadziły do remisu (19:19) i zaczął się najbardziej istotny moment w meczu. Gospodarze za wszelką ceną chcieli, aby spotkanie nie zakończyło się na tym secie. Piękna zagrywka Savić nie pozwoliła, aby Słowenki zdobyły przewagę. (21:21). Nerwowa końcówka seta – remis „gonił” remis. Piłkę setową uzyskały jednak przeciwniczki Polek i po skutecznym ataku Ammerman zakończyły partię (25:23). Tie-break stał się faktem.

Od początku piątej partii to polski zespół prowadził (1:4). Partia rozwijała się jednak dynamicznie i po dobrej zagrywce Mariboru przewaga Muszynianki zmalała (3:4). Błędy w grze polskiej ekipy – źle przyjęła Śliwa i na prowadzeniu byli gospodarze (6:5). Jednak przy zmianie stron, to goście mieli jednopunktowy zapas (7:8). Kolejne kapitalne akcje polskiej drużyny! Zmian musiał dokonać trener Słowenek. To jednak nic nie dało i Muszynianki zmierzały do wygranej (8:13). Ostatnią piłkę w meczu zdobyła pięknym blokiem Helić (10:15).

Nova KBM Branik MARIBORPolski Cukier MUSZYNA 2:3 (25:23, 20:25, 17:25, 25:23, 10:15)

Nova KBM Branik MARIBOR: Cvetanovic, Mlakar, Kaucić, Ammerman, Najdić, Planiseć, Sobocan

Polski Cukier MUSZYNA: Milovits, Helić, Grejman, Kurnikowska, Sosnowska, Savić, Śliwa, Hatala, Szczygieł