62. Halowe Mistrzostwa Polski: Cichocka i Kszczot najlepsi na dystansie 800 metrów. Różański ze złotem w skoku w dal

18 lut 2018, 19:07

Angelika Cichocka (SKLA Sopot) i Adam Kszczot (RKS Łódź) zdobyli złote medale halowych mistrzostw Polski w biegu na dystansie 800 metrów. Natomiast w konkursie skoku w dal mężczyzn triumfował Mateusz Różański (KU AZS PWSZ w Tarnowie).

Cichocka pokonała dystans czterech okrążeń w czasie 2:04.81. Drugie miejsce zajęła Anna Sabat (CWKS Resovia Rzeszów) – 2:05.25. Jako trzecia finiszowała Weronika Wyka (AZW-AWF Warszawa) – 2:05.70.

W rywalizacji mężczyzn Adam Kszczot wygrał z wynikiem 1:48.08. Na drugiej pozycji uplasował się także zawodnik RKS-u Łódź Mateusz Borkowski – 1:48.23. Trzecia lokatę zajął Patryk Kozłowski, który ustanowił nowy rekord życiowy – 1:50.57.

W konkursie skoku w dal mężczyzn triumfował Mateusz Różański, który ustanowił nową życiówkę, skacząc w ostatniej kolejce 7,73 m. Srebrny medal wywalczył Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki), który także poprawił najlepszy wynik w karierze – 7,48 m. Natomiast brązowy krążek zdobył Norbert Kański (AZS AWFiS Gdańsk) – 7,41 m.