62. Halowe Mistrzostwa Polski: Święty-Ersetic i Krzewina najszybsi na 400 metrów

Aktualizacja: 18 lut 2018, 19:22
18 lut 2018, 16:42

W Toruniu trwają zmagania o medale halowych mistrzostw Polski w lekkoatletyce. W biegu na 400 metrów złote medale wywalczyli Justyna Święty-Ersetic (AZS-AWF Katowice) i Jakub Krzewina (WKS Śląsk Wrocław).

Justyna Święty-Ersetic pokonała dystans dwóch okrążeń w czasie 52.11. Drugie miejsce zajęła Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań) – 52.56. Natomiast brązowy krążek wywalczyła, Małgorzata Hołub. Zawodniczka klubu Bałtyk Koszalin ustanowiła nowy rekord życiowy, który od dziś wynosi 52.57.

W biegu finałowym oprócz Hołub rekordy życiowe poprawiły także: Aleksandra Gaworska (52.63), Natalia Kaczmarek (53.30) oraz Joanna Linkiewicz (53.41).

W biegu mężczyzn bezkonkurencyjny był Jakub Krzewina. Zawodnik Śląska Wrocław ustanowi nowy rekord życiowy – 46.15. Na drugim miejscu z najlepszym wynikiem w sezonie finiszował Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) – 46.33, a na trzecim Karol Zalewski (AZS UMW Olsztyn) – 46.35.