ME 2016: Duńczycy gromią Węgrów i wygrywają grupę!

20 sty 2016, 21:29

W meczu grupy D rywalizowały ze sobą Dania i Węgry. Lepsi w tym spotkaniu okazali się Duńczycy i pokonali Węgrów aż 30:22!

Dania bardzo szybko objęła inicjatywę i już w 8. minucie było 6:1. Później Madziarowie nieco się ocknęli i spróbowali odrobić straty. Jednak Duńczycy cały czas utrzymywali bezpieczny dystans punktowy. Świetne zawody rozgrywał Christiansen, który trafiał raz za razem. Genialnie też grał Mikkel Hansen. Na nic się zdały starania Węgrów. Duńczycy kompletnie rozłożyli ich na łopatki i po pierwszej połowie wygrywali aż 18:10!

W drugiej odsłonie sytuacja nie uległa znacznej zmianie. Duńczycy cały czas kontrolowali przebieg tego spotkania i ani przez moment nie było wątpliwości kto jest lepszy. Na początku drugiej połowy Węgrzy rzucili dwie bramki z rzędu i było 18:12. Wzbudziło to pewne nadzieje, ale tylko chwilowe, gdyż Dania zaczęła rzucać. To był koniec marzeń dla Węgrów. Duńczycy utrzymywali wysoką przewagę i świetnie grali w obronie.

Duńczycy ostatecznie zasłużenie wygrali grupę D. Za nimi uplasowała się Rosja, a z trzeciego miejsca awansowali Węgrzy.

Dania 30:22 Węgry

Składy:

Dania: Landin, Moller – Lynggaard, Christiansen, Mensah Larsen, Mortensen, Eggert M., Noddesbo, Lauge Schmidt, Svan Hansen, Lindberg, Mollgaard J., Toft Hansen, Hansen, Damgaard N., Balling Ch.

Węgry: Mikler, Bartucz – Bodo, Ancsin, Borsos, Banhidi, Zubai, Faluvegi, L. Nagy, K. Nagy, Jamali, Hornyak, Gazdag, Ivancsik, Pasztor, Schuch.