ME 2016: Hiszpania wygrywa w ostatnim meczu grupowym!

20 sty 2016, 21:33

Hiszpania mierzyła się w spotkaniu grupy C ze Szwecją. Szczypiorniści z Półwyspu Iberyjskiego uporali się z ekipą ze Skandynawii i wygrali 24:22.

Na początku mecz był bardzo wyrównany. Obie ekipy rzucały bramkę za bramkę. Hiszpanom dopiero w 21. minucie udało się odskoczyć na dwie bramki za sprawą Entrerriosa (8:6). W 26. minucie udało im się nawet zdobyć przewagę trzech bramek dzięki rzutowi Garcii (10:7). Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wynikiem 12:10 dla Hiszpanii.

W drugiej połowie sytuacja wyglądała podobnie. Spotkanie było dosyć wyrównane i przez dłuższy czas Hiszpanie nie potrafili odskoczyć Szwedom. Udało im się to dopiero w 46. minucie meczu kiedy to zaczęli prowadzić trzema bramkami (18:15). W 53. minucie udało im się uciec nawet na 4 bramki (22:18), a potem na 5 (23:18), ale ten stan trwał bardzo krótko, gdyż Szwedzi zaczęli zmniejszać przewagę. Ostatecznie Hiszpanie wygrali 24:22, a bohaterami meczu zostali Julen Aguinagalde i Valero Rivera.

Z pierwszego miejsca w grupie awansowali Hiszpanie. Na drugim miejscu znaleźli się Niemcy, a jako ostatnia awansowała Szwecja.

Hiszpania 24:22 Szwecja

Składy:

Hiszpania: Sterbik, Perez de V. – Gurbindo, Maqueda, Tomas, Entrerrios, Aguinagalde, Ugalde, Canellas, Morros de A., Garcia, Rivera, Guardiola, Mindegia, del Arco, Dujszebajew

Szwecja: Andersson, Appelgren – Olsson, Ekberg, L. Nilsson, Konradsson, Karlsson, Jakobsson, Petersen, Stenmalm, Cederholm, Ostlund, Zachrisson, A. Nilsson, Nielsen, Tollbring