ME 2016: Hiszpania kolejnym półfinalistą. Dania poza burtą!

27 sty 2016, 22:15

Niemcy pokonały Danię w drugim meczu ostatniej kolejki spotkań rundy zasadniczej Mistrzostw Europy 2016. Hiszpanie, aby awansować do półfinału musieli pokonać reprezentację Rosji. Podopieczni Manolo Cadenasa sprostali postawionemu zadaniu i wygrali 25:23.

Świetnie spotkanie rozpoczęli Rosjanie, a konkretnie dwie bramki rzucił Timur Dibirow, jedną dorzucił Dmitri Żytnikow. Dwie bramki Tomasa pozwoliły uzyskać remis w siódmej minucie i wrócić do gry Hiszpanom. Świetnymi interwencjami popisywali się Kirejew i Sterbik. Po upływie piętnastu minut Rosjanie odzyskali prowadzenie za sprawą pięknej wkrętki Żytnikowa (6:5).

Następnie, podanie Dibirowa zostało wykorzystane przez Kalarasza, więc Manolo Cadenas poprosił o czas. Na niewiele się to zdało, gdyż Paweł Szełmienko podwyższył prowadzenie Rosjan (8:5). Hiszpanie próbowali gonić wynik, ale ostatecznie do przerwy (12:11) wygrywała Rosja.

Druga połowa była lepsza w wykonaniu Hiszpanów. Na prowadzenie 15:14 drużynę wyprowadził Valero Rivera. Później Hiszpanie w sposób konsekwentny powiększali przewagę, m.in przez kontrataki Tomasa.

Dziesięć minut przed końcem Hiszpanie wyszli na prowadzenie 24:20 i wydawało się, że spokojnie wygrają. Jednak Rosja odrobiła dwie bramki po rzutach Buzmakowa. Rosjanie postawili wszystko na jedną kartę, ale Rivera rzutem z siódmego metra, przypieczętował awans Hiszpanii. Hiszpania i Niemcy znalazły się w półfinale ME.

Hiszpania – Rosja 25:23 (11:12).

Składy:

Hiszpania: Perez de Vargas, Sterbik, Canellas, Del Arco, Dujszebajew, Entrrerios, Garcia, Mindegia, Gurbindo, Maqueda, Morros, Rivera, Tomas, Ugalde, Aguinagalde, Baena

Rosja: Bogdanow, Kirejew – Sziszkariew, Kowaliew, Czernoiwanow, Atman, Gorbok, Czipurin, Karalasz, Szelmienko, Buzmakow, Dibirow, Soroka, Celiszczew, Żytnikow, Daszko.