Vistal wygrywa z liderem PGNiG Superligi!

14 lut 2016, 19:11

Zawodniczki z Gdyni podejmowały dziś lidera PGNiG Superligi, Pogoń Szczecin. Gospodynie pewnie prowadziły, jednak w drugiej połowie dały zbliżyć się rywalkom. Mimo to, Vistal ostatecznie wygrał 27:26, głównie dzięki udanie debiutującej Patrici Matiel, przedłużając tym samym swoje szansę w walce o tytuł.

Już na początku spotkania okazało się, kto będzie dzisiaj rządził na parkiecie. Zawodniczki Pogoni bezradnie przyglądały się akcjom Moniki Kobylińskiej i jej koleżanek, a Adrianna Płaczek zmuszona była wyciągać piłki z siatki. Joanna Gadzina zdobyła pierwszą bramkę dla Szczecinianek (1:3). Były to jednak perełki, wśród wszechobecnych błędów atakujących.

Kiedy Monika Kobylińska trafiła już piątą bramkę, trener Adrian Struzik poprosił o czas. Odpowiedzią była bramka Małgorzaty Stasiak 5:2. Największą przewagę gospodynie z Gdyni osiągnęły w dwudziestej minucie po bramce Patrycji Kulwińskiej (10:4). Swoją bramkę w debiucie udało się rzucić Patrici Matieli. Dobre zawody u rywalek rozgrywała Daria Zawistowska, która rzuciła trzy bramki w pierwszej połowie. Dzięki niej i Gadzinie, Pogoń odrobiła kilka bramek do przerwy (8:13).

Po przerwie kilka bramek Kobylińskiej i Anety Łabudy zbudowały “na nowo” większą przewagę podopiecznych Pawła Tetelewskiego (19:13). Na kwadrans przed końcem meczu, dobrze asystująca dziś Emilia Galińska, obsłużyła podaniem Aleksandrę Dorsz (22:16). Dobrze w bramce spisywała się, zastępująca Małgorzatę Gapską w drugiej połowie, Weronika Kordowiecka.

Dziesięć minut przed końcem atak Vistalu został sparaliżowany, głównie z powodu indywidualnego krycia Kobylińskiej. Liderka gdynianek wypadła z gry na ławkę kar, a rzut karny wykonała Monika Koprowska (22:20). Chwilę później Katarzyna Sabała zdobyła kontaktową bramkę (23:22). Skórę koleżankom uratowała debiutantka Matiell, która zaliczyła dwie bramki i asystę. Swoją bramkę dołożyła Galińska z rzutu karnego (27:25). Minutę przed końcem bramkę rzuciła jeszcze Sabała (27:26). Szczecinianki rzuciły się na rywalki, odzyskały piłkę na remis, ale Kordowiecka obroniła rzut Stasiak! Vistal uratował zwycięstwo i szansę gry o wyższe cele w tym sezonie.

Vistal Gdynia – Pogoń Baltica Szczecin 27:26 (13:8).

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Kobylińska 8, Łabuda 2, Janiszewska 3, Urbaniak 1, Kozłowska, Stanulewicz, Galińska 4, Dorsz 1, Olszowa 2, Kulwińska 3, Tasić, Zych, Matieli 3.

SPR Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Wierzbicka – Bancilon 1, Noga, Szczecina 2, Głowińska, Królikowska, Stasiak 6, Zimny, Koprowska 2, Zawistowska 4, Jaszczuk 3, Gadzina 2, Sabała 4, Masna, Kochaniak 2.