Polacy walczą o Pyeongchang!

Aktualizacja: 15 lut 2016, 22:34
14 lut 2016, 20:36

Polscy hokeiści stanęli dziś na wysokości zadania. Po fantastycznym meczu utrzymali bezbramkowy remis w meczu z Węgrami, a następnie pokonali ich w karnych. Oznacza to, że zagrają w kolejnej rundzie eliminacji Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang!

Mecz Polaków z Węgrami miał zadecydować o wszystkim. Obie drużyny wcześniej bez problemów pokonały zarówno Estonię jak i Litwę. Dziś stanęły na przeciwko siebie. Stawka: awans do kolejnej rundy eliminacji Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang. Tylko… mecz trzeba bezwarunkowo wygrać.

Faworytami byli nasi rywale. Węgrzy są wyżej notowaną drużyną, poza tym grali dziś u siebie. Biało-czerwoni za to od początku turnieju okazywali ogromne serce do gry, a dziś nawet na moment nie chcieli odpuszczać.

Przez pełne 60 minut gry na tafli lodowiska przeważali rywale, którzy zdecydowanie atakowali bramkę Przemysława Odbrobnego. Biało-czerwoni także potrafili jednak “ugryźć” i skontrować rywala. Bramki jednak nie padały.

Fenomenalna gra w defensywie sprawiła, że mimo wielu strzałów, po 60 minutach meczu na tablicy wyników mieliśmy wciąż 0:0. Efektów nie przyniosła również dogrywka. Tam również żadna bramka nie padła.

O awansie zadecydowały więc rzuty karne. Tu bohaterem okazał się ponownie Przemysław Odrobny, który zdołał obronić wszystkie trzy strzały węgierskich napastników. Dla nas decydujący rzut karny wykorzystał Krzysztof Zapała. Dzięki jego bramce Polacy wygrali 1:0 w rzutach karnych i zajęli 1. miejsce w tabeli.

Daje nam to awans do kolejnej rundy eliminacji do Igrzysk w Pyeongchang. Polacy są już o krok od gry na IO!