90 minut Sobiecha i Polańskiego. “Lewy” tylko z ławki!

20 wrz 2014, 17:40

Niestety, w przeciwieństwie do poprzedniej kolejki tym razem Polacy nie zachwycili w swoich meczach Bundesligi. 90 minut na boisku spędzili Artur Sobiech i Eugen Polański. Robert Lewandowski wszedł z ławki, a Ludovica Obraniaka nawet nie było w meczowej “18”!

Sobiech jako jedyny napastnik dostał dziś szansę przez pełny wymiar czasowy jednak, mimo to nie udało mu się pokonać bramkarza Paderborn, a beniaminek po bramkach Kachungi i Stoppelkampa pewnie wygrał z Hannoverem 2:0.

Podobnie jak Sobiech 90. minut w barwach Hoffenheim rozegrał Eugen Polański, ale w jego przypadku to On cieszył się z triumfu. Modeste i Elyounoussi zapewnili wyjazdowe zwycięstwo jego drużyny nad Stuttgartem 0:2.

Robert Lewandowski podobnie jak i inni podstawowi zawodnicy Bayernu rozpoczął spotkanie przeciwko HSV na ławce rezerwowych. Mimo jego wejścia w 66. minucie wyniku nie udało się zmienić i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja niechcianego w Werderze Brema Ludovica Obraniaka, który nie znalazł się nawet w meczowej “18”, a jego zespół przegrał na wyjeździe z Augsburgiem 4:2.

O 18:30 swoje spotkanie rozpocznie jeszcze drużyna Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka, która zmierzy się na wyjeździe z Mainz.

Autor: Damian Wilary