Adam Nawałka po remisie z Chile: To, co my widzimy, jest dla mnie najważniejsze

8 cze 2018, 23:46

Reprezentacja Polski zremisowała w przedostatnim sparingu przed mistrzostwami świata z Chile 2:2. Bramki dla Polski zdobywali Robert Lewandowski i Piotr Zieliński. Po meczu głos oczywiście zabrał selekcjoner naszej reprezentacji, Adam Nawałki…

– Był to bardzo wartościowy sprawdzian dla nas. Ważne, że właśnie w takim punkcie naszych przygotowań – wiadomo, że pracujemy obecnie bardzo ciężko, jest to okres, w którym musimy pod względem motorycznym wypracować odpowiedni poziom. Dzisiejszy mecz dostarczył wiele materiału szkoleniowego i będziemy się starali wykorzystać to w tym ostatnim okresie przygotowań przed pierwszym meczem z Senegalem.

Uważam, że Janek (Bednarek – przyp. red.) zaprezentował się od pozytywnej strony. W pierwszej połowie było widać jeszcze nerwy, ale w drugiej już lepiej to wyglądało. Nie była to pozycja, na której gra w klubie i widać było, że coś do końca nie funkcjonuje, ale muszę go pochwalić, bo w drugiej połowie zaprezentował się już z dobrej strony. Ja nigdy nie polemizuję z ekspertami, zawsze opieram się na dokładnej analizie mojego sztabu i to, co my widzimy, jest dla mnie najważniejsze. Po to jest piłka, każdy może mieć swoje zdanie, swoje typy, być selekcjonerem i to jest świetna zabawa.

Pierwsza połowa dostarczyła wiele pozytywnych sytuacji, jeśli chodzi o przejście z obrony do ofensywy. Staraliśmy się grać bocznymi sektorami boiska, naprawdę momentami wyglądało to dobrze, a że wiele pracy jest, to wszyscy wiemy i czas do rozpoczęcia mundialu wykorzystamy maksymalnie.