Akademicy pozostają w walce o medale!

15 kwi 2018, 16:28

W ostatnim swoim spotkaniu w fazie zasadniczej Indykpol AZS Olsztyn podejmował MKS Będzin. Akademicy stawiani byli w roli pewnego faworyta i nie zawiedli oczekiwań. Pewnie triumfowali 3:0, w żadnym z setów nie pozwalając rywalom przekroczyć granicy dwudziestu punktów.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, już na początku zyskując przewagę (4:1). Zanim będzinianie zdążyli zareagować, siatkarze z Olsztyna znacznie powiększyli prowadzenie (12:5). Miejscowi grali jak z nut, ich rywale mogli tylko przyglądać się jak Akademicy zdobywają kolejne “oczka” (20:8). Tuż przed samym końcem seta MKS-owi udało się nieznacznie odrobić straty (22:13), jednak było zdecydowanie za późno, aby odwrócić losy odsłony. Olsztynianie pewnie triumfowali 25:14.

Podobnie jak w premierowej odsłonie, Akademicy rozpoczęli seta z wysokiego “C” (5:1). Będzinianie w dalszym ciągu pozostawali bezradni wobec tak dobrze grających rywal (11:7). Pewna przewaga pozwalała olsztynianom na spokojną grę, a dzięki temu praktycznie nie popełniali błędów (18:13). Nie do zatrzymania byli Jan Hadrava i Tomas Rosseaux (23:16). Kolejna odsłona padła łupem Akademików, tym razem jednak z nieznacznie mniejszą różnicą punktową – 25:18.

Od początku kolejnego seta będzinianie starali się poprawić swoją sytuację, dziesięciominutowa przerwa widocznie pozytywnie na nich wpłynęła (5:4). Mimo dobrego startu rywali Akademicy nie mieli żadnego problemu z wyrwaniem się na prowadzenie (14:7). Goście ponownie jakby stanęli w miejscu, co olsztynianie bezbłędnie wykorzystali (19:9). Wszystko wskazywało na to, że trzecia partia, podobnie jak i całe spotkanie, zakończy się zwycięstwem podopiecznych Roberto Santilli’ego. Sukces miejscowych przypieczętował zepsuty atak Kowalskiego (25:11).

Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin 3:0 (25:14, 25:18, 25:11)

MVP: Robbert Andringa

Indykpol AZS Olsztyn: Kańczok, Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Andringa, Kochanowski, Leliwa, Makowski, Scheerhoorn, Woicki, Buchowski, Rousseaux, Maluchnik, Sokołowski, Żurek, Zabłocki

MKS Będzin: Waliński, Woch, Kozub, Ratajczak, Klobučar, Kowalski, Seif, Grzechnik, Przybyła, Peszko, Łata, Faryna, Yordanov, Metrycki, Araujo, Potera, Gregorewicz