Aluron Virtu zdobywa komplet punktów

23 gru 2017, 20:04

Na dzień przed Wigilią siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie podejmowali w swojej hali Dafi Społem Kielce. Pomimo tego, że w pierwszym secie miejscowi nie zaprezentowali się najlepiej, kolejne partie należały do nich. W ten sposób pełna pula punktów została w Zawierciu.

Na początku pierwszej partii prowadzenie przypadło w udziale kielczanom (4:7). W dalszej części seta to również oni kontrolowali grę. Z każdą minutą prowadzenie przyjezdnych rosło, a zawiercianie byli kompletnie bezradni (6:10, 7:15). Taka strata wydawała się już nie do odrobienia (12:21). Miejscowi musieli przyjąć na siebie kubeł zimnej wody przegrywając premierową odsłonę różnicą aż dziesięciu “oczek” (15:25)!

W następnej odsłonie zawodnicy Aluronu Virtu wyglądali znacznie lepiej (5:2). Przyjezdnym udało się skutecznie zmniejszyć straty punktowe i zespoły zaczęły grać punkt za punkt (11:11). Po chwili przewaga wróciła na stronę kielczan (14:17), jednak nie na długo. Gospodarze poderwali się do walki i gdy set zbliżał się do końca przejęli kontrolę nad grą (23:22) aby ostatecznie wygrać odsłonę po długiej grze na przewagi (28:26), tym samym wyrównując setowy stan rywalizacji.

Obydwa zespoły przystąpiły do kolejnej odsłony niezwykle zdeterminowane (3:3, 7:7). Długo żadna z drużyn nie mogła wyjść na chociażby dwupunktowe prowadzenie (14:14). Dopiero gdy set zbliżał się do decydującego momentu, na konto zawiercian wpadły trzy punkty przewagi (19:16). Gospodarze nie zaprzepaścili takiej szansy i trzymali przeciwników na dystans. Kielczanom wyraźnie zabrakło sił do walki i musieli się pogodzić z przegraną 19:25.

Podbudowani zawiercianie z przytupem rozpoczęli czwartą partię, już na samym jej początku zyskując sporą przewagę (8:1). Kielczanom bardzo ciężko było się pozbierać po takim ciosie, jednak zaczęli systematycznie przybliżać się do rywali (10:6). Miejscowi natychmiast zareagowali i ponownie powiększyli dystans (17:11). Z każdą minutą przybliżali się do zwycięstwa (20:13). Ostatecznie zakończyli odsłonę przy wyniku 25:18.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Dafi Społem Kielce 3:1 (15:25, 28:26, 25:19, 25:18)

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Marcyniak, Swodczyk, Długosz, Żuk, Zajder, Kaczorowski, De Leon, Bociek, Popik, Pająk, Smith, Patak, Andrzejewski, Koga

Dafi Społem Kielce: Szymański, Stępień, Schamlewski, Wachnik, Nałobin, Pawliński, Superlak, Dokić, Adamski, Łapszyński, Moroz, Binek, Czunkiewicz