Ambitna Stal Mielec nie sprostała mistrzom Europy

Aktualizacja: 12 lut 2017, 09:13
12 lut 2017, 00:03

17. kolejka w ramach rozgrywek PGNiG Superligi odwiedziła dziś Mielec. Miejscowa Stal uległa Vive Kielce 23:35, pozostawiając po sobie jednak dobre wrażenie.

Gospodarze, mimo okrojonego wciąż składu, przystępowali do meczu bez specjalnych obciążeń psychicznych. Liczył się dobry występ Stali przeciwko najsilniejszej drużynie Europy oraz przećwiczenie kilku wariantów taktycznych. Natomiast dla Vive, obciążonego wyjazdem na Ligę Mistrzów do Mannheim, dwa punkty były obowiązkowym zapisem w protokole pomeczowym.

Początek zdumiał kibiców zgromadzonych w mieleckiej hali, gdyż drużyna Tomasza Sondeja i Krzysztofa Lipki rywalizowała jak równy z równym z Vive, przegrywając początkowo jedną bramką (2:3). W ósmej minucie tablica wyników wyświetliła remis (5:5), zaś kilka minut później prowadzenie mieleckiej Stali, które zapewnił rzutem z koła Piotr Krępa (7:6). Gospodarze przeważali, a rzucając kolejną bramkę po kwadransie gry (9:7), zmusili trenera Talanta Dujszebajewa do wzięcia czasu.

Przerwa poskutkowała lepszą końcówką w wykonaniu zespołu z Kielc, który odzyskał prowadzenie w 23 minucie meczu (12:11). Po wznowieniu gry w drugiej połowie prowadził różnicą dwóch bramek (17:15), mimo to Stal zdołała zremisować (17:17). W tym okresie drużynie pomógł Tomasz Wiśniewski. Wypożyczony z Wisły Płock bramkarz obronił rzut karny.

Z czasem gospodarze stracili siły i grając w osłabieniu, pozwolili odskoczyć kielczanom (25:19). Vive konsekwentnie budowało przewagę (29:22), znacznie wygrywając w końcowej fazie spotkania ze Stalą. Przejmowane i później posyłane piłki do kontrataków skutecznie kończyli Manuel Strlek i Darko Djukić. Szczególnie skuteczny był Chorwat, który zaliczył dziesięć trafień.

SPR Stal Mielec – KS Vive Tauron Kielce 35:23 (15:16)

Stal: Wiśniewski, Lipka – Wilk 2, Kubisztal, Krępa 4, Janyst 4, Rusin, Ćwięka 2, Kirilenko 6, Dementiew 1, Kłoda, Basiak, Krygowski 1, Chodara, Miedziński 3

Vive: Szmal, Ivić – Reichmann 3, Djukić 4, Bielecki 7, Chrapkowski 1, Jachlewski, Strlek 10, Paczkowski 5, Walczak 4, Zorman 1