Strona główna Siatkówka PlusLiga Amerykanin podpisał kontrakt z Espandonem Szczecin

Amerykanin podpisał kontrakt z Espandonem Szczecin

0
PODZIEL SIĘ

Coraz mniej niewiadomych dotyczących składu Espadonu Szczecin w sezonie 2017/2018. Miło nam poinformować, że nowym przyjmującym drużyny będzie Amerykanin Jeffrey Menzel. Niespełna 29-letni siatkarz urodził się w Kalifornii w Santa Barbara, gdzie przygodę z siatkówką rozpoczynał w wieku 8 lat.

To właśnie tam trafił do dorosłej siatkówki i w 2011 do reprezentacji USA grając m.in. w rozgrywkach Ligi Światowej. Z ekipą USA sięgnął po złoto w Pan American Cup 2012 i rok później zwycięży w mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. W 2011 został uznany MVP Pucharu Hiszpanii.

W swojej karierze reprezentował barwy amerykańskiego US Santa Barbara, hiszpańskiej CV Almerii, włoskiego NMV Castellana i belgijskiego Noliko Maaseik. Z tym ostatni klubem uczestniczył w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Świetnie operuje w ataku z lewej strony i przy swoim dynamicznym ataku jest niezwykle groźny w akcjach z drugiej linii.

Już jako 23-latek przy okazji pucharowych pojedynków przeciwko Tytanowi AZS Częstochowa nie ukrywał, że chciałby spróbować swoich sił w PlusLidze. Jak widać czasami na realizację marzeń trzeba trochę poczekać. Witamy w Szczecinie i PlusLidze.

data urodzenia: 31.10.1988 R.
wzrost: 199 cm
waga: 92 kg
zasięg w bloku: 350 cm
zasięg w ataku: 365 cm
numer na koszulce: 19

Komentarze