Amgen Tour of California: Rafał Majka na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej!

21 maj 2017, 12:33

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour of California. Zwycięzcą całego wyścigu został George Bennett (Team LottNL-Jumbo).

Na ostatnim etapie o zwycięstwo rywalizowała piątka kolarzy, która zdołała wypracować bezpieczną przewagę nad peletonem. Najszybszy na finiszu był Evan Huffaman (Rally Cycling), dla którego było, to drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji wyścigu dookoła Kalifornii. Drugi finiszował David Lopez (Team Sky), a na trzecim miejscu linię męty przeciął Nicolas Edet (Cofidis Solutions Credits). Grupa liderów dojechała do mety 22 sekundy po uciekinierach.

W klasyfikacji generalnej triumfował George Bennett, który o 35 sekund wyprzedził Rafała Majkę. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Andrew Talansky (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team), który do zwycięzcy stracił 36 sekund.