Anderlecht jedną nogą w kolejnej fazie Ligi Europy!

9 mar 2017, 21:02

Drużyna Anderlechtu zwyciężyła 1:0 w wyjazdowym spotkaniu Ligi Europy przeciwko zespołowi Apoelu Nikozja. Taki wynik stawia w lepszej sytuacji przed rewanżowym spotkaniem drużynę Łukasza Teodorczyka.

Spotkanie w Nikozji od samego poczatku bylo bardzo wyrównane. Obie strony szukaly swoich okazji do zdobycia gola. Ta sztuka udala sie drużynie gości jeszcze przed przerwa. Bramkę w 29. minucie zdobył Nicolae Claudiu Stanciu.
W drugiej połowie gospodarze starali się odrobić straty. Jednak nie byli w stanie zdobyć choćby wyrównującej bramki. Łukasz Teodorczyk nie będzie dobrze wspominał wyjazdu na Cypr. Polski napastnik opuścił murawę już po niespełna godzinie gry.
Przed meczem rewanżowym faworytem do awansu jest drużyna z Belgii. Zawodników z Nikozji czeka nie łatwa przeprawa jeśli nadal myślą o wywalczeniu awansu do kolejnej rundy.