Antonio Lindbäck z dziką kartą w Malilli

22 lip 2015, 19:28

W sobotę 25 lipca na torze w Malilli zostanie rozegrana szósta runda indywidualnych mistrzostw świata. Jako dzika karta desygnowany został Antonio Lindbäck, który w ubiegłych latach reprezentował kraj “trzech koron” w batalii o IMŚ.

Szwed ostatnio zaskakuje swoją skuteczną jazdą w mistrzostwach Europy, gdzie plasuje się na wysokiej czwartej pozycji. Razem z drużyną Szwecji, w czerwcu tego roku zdobył, po jedenastu latach, złoto drużynowych mistrzostw świata w finale w Vojens.

Antonio Lindbäck reprezentuje Lokomotiv Daugavpils w rozgrywkach Nice PLŻ, natomiast w Szwecji od 2011 roku przybiera barwy Indianerny Kumli. Szwed urodzony w Brazylii, największy indywidualny sukces osiągnął wygrywając dwie rundy Speedway Grand Prix w 2012 roku – w Terenzano oraz w Toruniu. Skuteczna jazda pod koniec sezonu umożliwiła mu uplasowanie się na 7. miejscu klasyfikacji generalnej. Był to najlepszy sezon w czołówce światowego speedwaya w jego karierze.

Źródło: inf.własna / wikipedia.org