Asysta Stępińskiego, koniec złej passy FC Nantes

17 gru 2016, 03:35

FC Nantes z Mariuszem Stępińskim w składzie wygrało na wyjeździe z Angers 2:0 (1:0). Polski napastnik asystował przy pierwszej bramce.

Goście przeważali od początku meczu. W 18. minucie Stępiński znajdując się w polu karnym wycofał piłkę do Gilleta, a ten przymierzył tuż przy słupku nie dając szans Petricowi. Po przerwie zespół prowadzony przez Sergio Conceicao podwyższył prowadzenie. Po szybkiej kontrze Jules Iloki minął bramkarza, a piłkę do pustej bramki wpakował Harit. Polak zszedł z boiska w 87. minucie, a zastąpił go Yacine Bammou. Kanarki wygrały pierwszy raz od ponad dwóch miesięcy (15 października wygrali na wyjeździe z Lorient 2:1)

Dzięki zdobytym trzem punktom FC Nantes awansowało na 18. pozycję w tabeli Ligue 1 i po 17 kolejkach ma 16 punktów.

Angers SCO – FC Nantes 0:2 (0:1)
18′ Gillet, 48′ Harit