Athlone: Wygrana Ennaoui!

21 lut 2018, 22:07

Sofia Ennaoui, która już wkrótce zakończy swoje starty w sezonie halowym, wygrała dzisiejszy bieg na 1500 metrów w irlandzkim Athlone. 22-letnia zawodniczka uzyskała czas 4:10,63 minuty.

Ennaoui podczas Halowych Mistrzostw Polski, gdzie również była najlepsza w biegu na 1500 metrów, wydała oświadczenie, że nie wystartuje na Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham. Mimo tego pobiegła 1500 metrów w irlandzkim Athlone i wygrała z czasem 4:10,63 minuty.

W skoku wzwyż drugie miejsce zajął Norbert Kobielski, który podczas krajowego czempionatu deptał po piętach Sylwestra Bednarka. Dzisiaj w Irlandii skoczył 2,19 metra.

3. w biegu na 800 metrów był Mateusz Borkowski, który podobnie tak jak Norbert, deptał lekko po piętach swojego największego rywala – Adama Kszczota. Dziś w Athlone przebiegł dystans czterech okrążeń halowych w czasie 1:48,20 minuty.

2. w biegu na jedną milę był Grzegorz Kalinowski z nowym rekordem życiowym – 3:59,19 minuty. 5. na mecie był Roman Kwiatkowski – 4:02,23 minuty.

W biegu na 60 metrów, 4. miejsce zajął Dominik Kopeć z czasem 6,75 sekundy. 7. miejsce zajął Przemysław Słowikowski – 6,79 sekundy.