ATP Finals: Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrywają w ostatnim finale sezonu

19 lis 2017, 17:57

Łukasz Kubot i Marcelo Melo ulegli parze John Peers/Henry Kontinen w finale Nitto ATP Finals w Londynie 4:6 2:6. Mimo porażki w niedzielnym finale Polak i Brazylijczyk zostali najlepszą parą zakończonego właśnie sezonu.

Początek pierwszego seta niedzielnego finału był bardzo wyrównany. Oba duety zapisały po dwa gemy przy swoim serwisie. Jednak najmniej pewnym, jeżeli chodzi o serwis, zawodnikiem niedzielnego pojedynku był Marcelo Melo. I to właśnie przy podaniu Brazylijczyka, w piątym gemie, doszło do pierwszego przełamania serwisu w secie pierwszym. Ubiegłoroczni triumfatorzy turnieju mistrzów byli w premierowej partii niemal bezbłędni, wygrali 14 z 18 rozegranych punktów przy ich podaniu. W ósmym gemie Marcelo Melo ponownie pokazał swą słabość i duet Kontinen/Peers miał dwie szanse na zakończenie seta. Tym razem polsko-brazylijski duet się obronił, ale niestety co się odwlecze to nie uciecze. I w kolejnym gemie, wykorzystując czwartą szansę na zakończenie seta, rozstawieni w londyńskim turnieju z numerem drugim Fin i Australijczyk zakończyli seta pierwszego.

Set drugi nie rozpoczął się dobrze dla polsko-brazylijskiego duetu. Tak jak słabszym ogniwem, jeżeli chodzi o serwis, w pierwszym secie był Brazylijczyk, tak w partii numer dwa gorzej serwował Łukasz Kubot. Po blisko 30 minutach gry obrońcy tytułu byli już tylko dwa gemy od drugiego z rzędu triumfu w londyńskiej O2 Arenie. Co prawda przy stanie 5:1 polsko-brazylijski duet zdołał wygrać gema, ale to było wszystko na co pozwolili rywalom tego dnia Kontinen i Peers.

Mimo porażki w niedzielnym finale Polak i Brazylijczyk zakończony własnie sezon mogą zaliczyć do udanych. Polsko-brazylijski duet w 2017 roku zanotowali sześć turniejowych zwycięstw, z czego najcenniejsze to triumf w wielkoszlemowym Wimbledonie.

Nitto ATP Finals, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 8 mln dolarów
Finał debla
Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) – Henry Kontinen (Finlandia, 2) / John Peers (Australia, 2) 4:6 1:6