ATP Halle: Kubot i Melo wciąż niepokonani. Polak i Brazylijczak powalczą o drugi tytuł na trawie

23 cze 2017, 18:01

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali francusko-hiszpański duet Fabrice Martin/Alberto w półfinale turnieju ATP World Tour 500 na kortach trawiastych w Halle.

W ubiegłym tygodniu polsko-brazylijska para okazała się najlepsza w rywalizacji deblistów podczas turnieu w holenderskim Den Bosch. W tym tygodniu Kubot i Melo walczą w niemieckim Halle o swój szóstym wspólny tytuł.

Pierwsza partia piątkowego pojedynku była bardzo wyrównana. Co prawda w dwunastym gemie Kubot i Melo mieli dwie piłki setowe, ale nie zdołali ich wykorzystać i przegrali seta w tie-breaku. Również w drugim secie polsko-brazylijski duet miał “pod górkę”, prowadząc 4:2 przegrali trzy gemy z rzędu by ostatecznie rozstrzygnąć losy tej partii w tiebreaku.

W decydującej partii, rozgrywanym do 10 punktów supertiebreaku, Kubot i Melo nie dali już swoim rywalom szans. Odskoczyli błyskawicznie na 5:1 i nie pozwolili rywalom odebrać sobie zwycięstwa. Przy stanie 9:3 wykorzystali pierwszą piłkę meczową i po 105 minutach mogli się cieszyć z finału deblowego w Halle.

ATP World Tour 500, kort trawiasty, pula nagród 1,836 mln euro
półfinał gry podwójnej:
Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) – Fabrice Martin (Francja) / Albert Ramos (Hiszpania) 6:7(2), 7:6(6), 10-3