ATP Metz: Kubot wywalczył trzeci tytuł w tym roku!

27 wrz 2015, 20:53

Łukasz Kubot i Edouard Roger-Vasselin zostali zwycięzcami gry podwójnej w turnieju Moselle Open, rozgrywanym w Metz. Dla Polaka to już trzecie turniejowe zwycięstwo w tym roku, każdy z tytułów został przez niego wywalczony na innej nawierzchni!

Po sukcesach w s’Hertogenbosh, gdzie partnerował Polakowi Ivo Karlovic oraz szwedzkim Bastad, w którym Kubot połączył siły z Jeremym Chardym przyszła pora na sukces odniesiony w Metz. We francuskiej hali Polakowi partnerował reprezentant gospodarzy, Edouard Roger-Vasselin. W dzisiejszym finale, w trzech setach pokonali turniejowe jedynki- Pierre Huguesa Herberta i Nicolasa Mahuta.

Pierwszy set do pewnego momentu był bardzo wyrównany. Polsko-francuski duet miał nawet szansę, aby wyjść na prowadzenie 3:2 z przewagą przełamania. Nie została ona jednak wykorzystana, co po chwili zemściło się na Kubocie i Rogerze-Vasselin. Rywale po chwili dwukrotnie odebrali serwis Polakowi i Francuzowi, dzięki czemu odnieśli wyraźne zwycięstwo 6:2 w pierwszej partii.

Drugi set był wręcz kopią pierwszego, z tym zastrzeżeniem, że oba deble zamieniły się rolami. Tym razem to Herbert i Mahut nie wykorzystali okazji do tego, aby wyjść na dwugemowe prowadzenie. Z kolei Roger-Vasselin z Kubotem popisali się skutecznością w piątym gemie, kiedy to wykorzystali już pierwszą nadarzająca się okazję przy serwisie przeciwników i wyszli na prowadzenie. Zwycięstwo przypieczętowali w dziewiątym gemie, w którym po raz kolejny przełamali przeciwników wykorzystując pierwszego break-pointa, który był jednocześnie piłą setową. Zwycięstwo 6:3 w drugiej części meczu, było więc całkowicie zasłużone.

O tym, która z par zdobędzie główne trofeum zadecydował super tie-brak. Początkowo bliżej zwycięstwa byli Mahut z Herbertem, którzy po zdobyciu czterech punktów z rzędu wyszli na prowadzenie 4:1. Po bardzo nerwowej grze z obu stron Kubotowi i Rogerowi-Vasselin udało się doprowadzić do remisu 7:7. Polak z Francuzem poszli za ciosem i wygrali kolejne trzy punkty, dzięki czemu mogli się cieszyć z pierwszego wspólnie wywalczonego tytułu.

Dla Edourda był to trzeci turniejowy triumf w tym roku, a jedenasty w całej karierze. Z kolei Łukasz ma już na koncie 12 takich zwycięstw. Dzisiejsze trofeum było trzecim, jakie wywalczył w tym roku, lecz pierwszym na kortach twardych. Kubot potwierdził tym samym swoją wszechstronność, gdyż wcześniej nie miał sobie równych na mączce (w Bastad) i na trawie (w s’Hertogenbosh).

ATP Metz (pula nagród: €494,310), mecz finałowy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/ Edouard Roger-Vasselin, Francja [2]- Pierre-Hugues Herbert/ Nicolas Mahut, obaj Francja 2:6, 6:3, 10:7