ATP Miami: Kubot i Matkowski ulegli faworytom

26 mar 2016, 02:41

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski przegrali w trzech setach mecz pierwszej rundy Miami Open. Pogromcy Polaków zostali rozstawieni z numerem drugim Ivan Dodig oraz Marcelo Melo. Chorwacko-brazylijska para zwyciężyła 6:3, 6:7(1), 10:6.

Oba duety miały okazję stanąć naprzeciw siebie już dwa lata temu podczas zawodów w Dausze. Wówczas w 1/8 finału lepsi się okazali Dodig i Melo, którzy wygrali 6:4 4:6 10:4. Po ponad dwóch latach nadarzyła się okazja do rewanżu, jednak Polacy nie zdołali jej wykorzystać i ponownie ulegli utytułowanym rywalom.

O wyniku premierowej partii zadecydowało przełamanie z gema czwartego. Polacy przegrali gema przy własnym podaniu tracąc decydujący punkt, a przeciwnicy byli niezwykle skuteczni przy swoim serwisie i nie pozostawili biało-czerwonym cienia szans na odrobienie strat. Po upływie pół godziny gry Dodig i Melo wygrali pierwszego seta w stosunku 6:3.

Początek kolejnej partii lepszy był w wykonaniu Melo i Dodiga, którzy ponownie przełamali Polaków i wyszli na prowadzenie 2:1. Łukosz Kubot i Marcin Matkowski błyskawicznie zerwali się jednak do odrabiania strat i już po chwili na tablicy wyników widniał rezultat 2:2. W dalszej fazie seta nie obserwowaliśmy już przełamań i o końcowym wyniku tej części spotkania zadecydował tie-break. W rozstrzygającym gemie z doskonałej strony zademonstrowali się polscy tenisiści, którzy oddali rywalom tylko jeden i punkt i pełni nadziei przystąpili do decydującego seta.

Tylko pierwsza część super tie-breaka poszła jednak po myśli biało-czerwonych, którzy początkowo prowadzili 3:0. Kolejne trzy punkty padły już łupem rywali, którzy wyrównali na 3:3. Po kolejnej zmianie stron wynik cały czas był remisowy, a obie pary miały na swoim koncie sześć punktów. Finisz należał jednak do Brazylijczyka i Chorwata, którzy od stanu 6:6 wygrali cztery piłki z rzędu, dzięki czemu przypieczętowali swój awans do 1/8 finału.

Miami Open, USA, ATP Masters 1000 (pula nagród: 6 844 139 dolarów), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska / Marcin Matkowski, Polska – Ivan Dodig, Chorwacja / Marcelo Melo, Brazylia [2] 3:6, 7:6(1), 6:10