ATP Sankt Petersburg: Zwycięstwo Fyrstenberga po wyrównanym meczu!

22 wrz 2015, 17:51

Mariusz Fyrstenberg, grający w parze z Meksykaninem Santiago Gonzalezem awansował dzisiejszego popołudnia do drugiej rundy deblowego turnieju w rosyjskim Sankt Petersburgu. Polsko-meksykańska para pokonała Daniela Gimena-Travera i Marcela Granollersa Pujola z Hiszpanii 6:3, 3:6, 10-7.

Rozstawieni z “3” Fyrstenberg i Gonzalez wyraźną przewagę osiągnęli już na początku pierwszej partii. Szybkie przełamanie i dobra dyspozycja serwisowa pozwoliła im na prowadzenie 3:0 po zaledwie kilku minutach walki na korcie. W dalszej części partii gra nieco się wyrównała, a gemy wygrywali już tylko serwujący, w efekcie czego po 26 minutach rywalizacji polsko-meksykańska para miała już przewagę seta na swoim koncie.

Początek drugiej partii bliźniaczo przypominał pierwszą, z tymże przez zmianę kolejności serwisu, Fyrstenberg i Gonzalez osiągnęli tylko dwugemowe prowadzenie. Polak i Meksykanin wciąż byli jednak na uprzywilejowanej pozycji, gdyż mieli na swoim koncie przewagę przełamania, a utrzymując dobrą dyspozycję serwisową, mogli zakończyć spotkanie w dwóch partiach. Chwile zawahania spowodowały jednak spadek koncentracji, w efekcie których rozstawiona z “3” para dwukrotnie pod rząd straciła serwis, po czym przegrała kolejną odsłonę 3:6.

O zwycięstwie w meczu musiał zdecydować super tie-break, który po raz kolejny bardzo dobrze został zapoczątkowany przez Fyrstenberga i Gonzaleza. Tenisiści szybko osiągnęli przewagę 4-1 i 6-3, a w skutek jednego więcej mini breaka wygrali ostatniego z setów do 8.

W ćwierćfinale rozgrywek rywalami Polaka i Meksykanina będą posiadacze dzikiej karty i zwycięzcy konfrontacji: Donskoy/Kravchuk – Rublev/Youzny.

St. Petersburg Open (pula nagród: $1,030,000), mecz pierwszej rundy gry podwójnej mężczyzn:

Mariusz Fyrstenberg/Santiago Gonzalez [3] – Daniel Gimeno-Traver/Marcel Granollers Pujol 6:3, 3:6, 10-8