Australian Open: Radwańska powalczy o 3. rundę. Z rywalką grała już dwa razy, ale nigdy się nie dograła…

18 sty 2017, 18:37

34-letnia Mirjana Lucić-Baroni będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w walce o awans do trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Spotkanie Polki i Chorwatki zaplanowano jako pierwsze w sesji wieczornej na trzecim co do ważności korcie w Melbourne Park – Margaret Court Arena.

Obie zawodniczki na zawodowych kortach spotkały się już dwa razy, ale co ciekawe nigdy nie skończyły swojego pojedynku. Ich zwyciężczynią okazała się Agnieszka Radwańska, która zarówno w Doha w 2014 r., jak i przed rokiem w Eastbourne schodziła z kortu jako wygrana po kreczu rywalki w drugim secie.

Doświadczona Chorwatka zdecydowanie większe sukcesy osiąga w deblu. Na swoim koncie ma nawet zapisany wygrany wielkoszlemowy turniej. W 1998r. w parze z utytułowaną Martiną Hingis sięgnęła po trofeum na zielonych jeszcze kortach… Australian Open. W rywalizacji singlowej w Szlemie na Antypodach nie wiedzie jej się jednak najlepiej. Do drugiej rundy turnieju w Melbourne awansowała po raz pierwszy od 17 lat.

W rywalizacji gry pojedynczej Lucić-Baroni zaliczyła 3 triumfy w zawodach pod egidą WTA. Dwa z nich – jeszcze w XX wieku – zgarnęła w rodzinnym Bol, gdzie w finale dwukrotnie pokonywała Amerykankę Corinę Morariu. Ostatnie turniejowe zwycięstwo zanotowała przed rokiem w Kanadzie. Na dywanowej nawierzchni w Quebecu w dwóch setach wygrała z Venus Williams.

Zarówno Radwańska, jak i Chorwatka na inaugurację turnieju w Melbourne rozegrały trzysetowe boje. Krakowianka po łatwej pierwszej partii z Bułgarką Cwetaną Pironkovą, oddała inicjatywę rywalce w drugiej, przez co o awansie do kolejnej fazy musiała zdecydować trzecia odsłona. W niej reprezentantka Polski nie dała już szans przeciwniczce i pewnie zameldowała się w drugiej rundzie tegorocznego Australian Open. Rywalką 34-letniej Lucić-Baroni była sklasyfikowana 8 pozycji wyżej Chinka Qiang Wang, która mimo zwycięstwa w pierwszym secie, nie podtrzymała dobrej passy w kolejnym, w efekcie czego przegrała spotkanie.

Mecz, którego stawką będzie awans do 3. rundy pierwszej lewy tegorocznego Wielkiego Szlema wystartuje nie wcześniej niż o 9:00 polskiego czasu.

Australian Open, Melbourne, Wielki Szlem (Pula nagród: 50 mln $), mecz 2. rundy gry pojedynczej kobiet, czwartek 19.01, 9:00