Australian Open: Wielka bitwa dla Radwańskiej, kłopoty Djokovicia [Podsumowanie]

24 sty 2016, 19:10

Agnieszka Radwańska pokonała Niemkę Annę-Lenę Friedsam i awansowała do ćwierćfinału Australian Open. Ten mecz był dla polskich kibiców najważniejszym wydarzeniem siódmego dnia turnieju.

Pojedynek Radwańskiej z Friedsam był niezwykle dramatyczny. Pierwszego seta po niemal godzinnej walce i zaciętym tiebreaku niespodziewanie wygrała Niemka. Drugi set to dominacja Radwańskiej, która oddała rywalce tylko jednego gema.

Wydawało się, że trzeciego seta także łatwo wygra Polka, która zaczęła go od prowadzenia 2:0. Od tego momentu zaczęła się fenomenalna gra rywalki, która wygrała pięć gemów z rzędu i była o krok od życiowego sukcesu. Radwańska zdołała jednak wrócić do meczu i wyrównała na 5:5. W międzyczasie Friedsam poprosiła o przerwę medyczną, a od stanu 5:5 miała kłopoty z serwowaniem. Niemka dokończyła mecz ze łzami w oczach, ostatecznie przegrywając w decydującym secie 5:7.

Rywalką Radwańskiej w ćwierćfinale będzie Hiszpanka Carla Suarez Navarro, która pokonała po trzech setach “importowaną” reprezentantkę gospodarzy Darię Gavrilovą. W pozostałych meczach kobiet, Serena Williams rozgromiła Rosjankę Margaritę Gasparyan, a Maria Szarapowa pokonała Szwajcarkę Belindę Bencic. Szarapowa i Williams tworzą kolejną parę ćwierćfinałową.

W turnieju męskim było dziś blisko sensacji. Novak Djokovic potrzebował aż pięciu setów, aby pokonać Francuza Gillesa Simona. Serb popełnił w tym meczu niewiarygodną liczbę 100 niewymuszonych błędów. Ostatecznie jednak to on zagra w ćwierćfinale. Jego rywalem będzie Japończyk Kei Nishikori, który w trzech setach wyeliminował Francuza Jo-Wilfrieda Tsongę. Kolejną parę ćwierćfinałową tworzą Roger Federer i Tomas Berdych. Szwajcar w trzech setach uporał się z Belgiem Davidem Goffin, a Czech po pięciosetowej batalii pokonał Hiszpana Roberto Bautistę-Aguta.

W turnieju par mieszanych zwycięstwo w parze z Czeszką Andreą Hlavackovą odniósł Łukasz Kubot. Polsko-czeska para pokonała duet hiszpański – Larę Arruabarenę i Davida Marrero. Porażkę poniósł Marcin Matkowski w parze z Lucie Hradecką – lepsi okazali się Amerykanka Coco Vandeweghe i Rumun Horia Tecau.

W rywalizacji juniorów swój mecz z Amerykaninem Blanchem przegrał Kacper Żuk. Młody polski tenisista powetował sobie ten sukces w deblu, gdzie w parze z Piotrem Matuszewskim awansowali do 2. rundy. Porażkę w deblu juniorek zaliczyła z kolei Daria Kuczer.