Australian Open: Wielki sukces polskich juniorek!

26 sty 2017, 10:48

Maja Chwalińska i Iga Świątek awansowały do wielkoszlemowego finału Australian Open w rywalizacji gry podwójnej juniorek! Biało-czerwone nie straciły w Melbourne jeszcze ani jednego seta i powalczą w piątek o trofeum w imprezie.

15-letnie Chwalińska i Świątek po porażkach w pierwszej rundzie gry pojedynczej juniorskiego Australian Open, idą jak burza w deblu, w którym stworzyły razem parę. W drodze do ćwierćfinału kolejno odprawiały trzy pary, spędzając na korcie nieco ponad 3 godziny.

W walce o wielki finał na drodze Polek stanęły Japonka Anri Nagata i Tajlandka Thasaporn Naklo. Biało-czerwone rozbiły rywalki. Spędziły na korcie tylko 51 minut i oddały przeciwniczkom zaledwie 3 gemy. Wielkim problemem Azjatek okazała się dyspozycja przy własnym podaniu. Na 8 gemów przy własnym serwisie na swoją korzyść zakończyły zaledwie 2.

W walce o końcowy triumf w Melbourne przeciwniczkami Polek będą rozstawione z “3” Bianca Vanesca Andreescu i Carson Branstine. W drodze do wielkoszlemowego finału Kanadyjka z Amerykanką zgubiły trzy sety w ostatnich trzech spotkaniach.

Sukcesu koleżanek nie powtórzy Kacper Żuk. Polak, grający w parze z Alexeiem Popyrinem, przegrał w dwóch setach z Yu-Hsiou Hsu i Lingxim Zhao.

Finał debla dziewcząt zaplanowano jako trzecie spotkanie od 5:00 polskiego czasu na korcie nr 5 w kompleksie Melbourne Park.

Australian Open, Melbourne, wielki szlem (Pula nagród: 50 mln $), mecz 1/2 finału gry podwójnej juniorek:

Maja Chwalińska, Polska/Iga Świątek, Polska – Anri Nagata, Japonia/Thasaporn Naklo, Tajlandia 6:2, 6:1