Australian Open: Zmora z Paryża na drodze Radwańskiej w Melbourne

Aktualizacja: 16 sty 2017, 21:55
16 sty 2017, 18:45

Spotkaniem z Bułgarką Cwetaną Pironkovą Agnieszka Radwańska zainauguruje tegoroczny występ podczas wielkoszlemowego Australian Open. Konfrontację Polki z reprezentantką Bułgarii zaplanowano jako ostatni mecz dnia na Rod Raver Arenie – najważniejszym korcie w kompleksie Melbourne Park.

Obie zawodniczki znają się “jak łyse konie”, gdyż wtorkowe spotkanie będzie już 10. bezpośrednią konfrontacją Radwańskiej i Pironkovej. Lepszy bilans wygranych ma krakowianka, która na swoją korzyść rozstrzygnęła 7 pojedynków. Ostatnim razem, w maju 2015r., górą była jednak Bułgarka, która w meczu o ćwierćfinał Rolanda Garrosa przegrywała już 2:6, 0:3, by później w starciu przerywanym przez deszcz odnieść największy sukces w paryskim szlemie.

Wartym odnotowania jest fakt, iż na twardej nawierzchni obie zawodniczki miały okazję mierzyć się ze sobą zaledwie raz. W 2008 r. w meczu o wejście do finału turnieju WTA w Stambule lepsza była Polka, która starcie zakończyła w trzech setach, a później w dwóch zgarnęła sprzed nosa trofeum Jelenie Diementiewej.

Australia jest szczęśliwym kontynentem zarówno dla Polki, jak i Bułgarki. To tutaj – w Sydney – Pironkova wygrała swój pierwszy i jedyny jak dotąd turniej w rozgrywkach WTA, pokonując w 2014 r. w finałowym starciu Angelique Kerber. W Australian Open, urodzona w Płowdiwie zawodniczka, docierała jednak najdalej do 2. rundy.

Radwańska na Antypodach także radzi sobie bardzo dobrze. Przed tygodniem Polka walczyła w Sydney, gdzie mogła powtórzyć sukces z 2013r., kończąc zawody triumfem. W starciu o tytuł trzecia rakieta świata poległa jednak w dwóch setach z Brytyjką Johanną Kontą.

Wtorkowe spotkanie Radwańskiej i Pironkovej rozegrane zostanie o sprzyjającej dla polskiego widza porze. Mecz Polki i Bułgarki będzie ostatnim podczas sesji wieczornej na Rod Raver Arenie i odbędzie się nie przed 11:00 polskiego czasu.

Australian Open, Melbourne, wielki szlem (Pula nagród: 50 mln $), mecz 1. rundy gry pojedynczej kobiet: