AWC Londyn: Ennaoui wygrywa swój bieg! Sztafeta 4×100 poniżej 39 sekund!

14 lip 2018, 22:50

Druga część pierwszego dnia była trochę mniej udana od tej pierwszej, a największe powody do dumy możemy mieć z naszej biegaczki średniej – Sofii Ennaoui, która mimo tego, że dopiero co zjechała z obozu przygotowawczego, spisała się bardzo dobrze i wygrała swój bieg na 1500 metrów.

Sofia Ennaoui świetne zaprezentowała się w biegu na 1500 metrów i po bardzo dobrej taktyce i świetnej jak zawsze “sprinterskiej” końcówce, pokonała wszystkie rywalki i dołożyła ogromną cegiełkę do państwowej klasyfikacji. Czas na mecie 4:07,66 minuty.

Mimo zajęcia tylko 7. miejsca, bardzo dobrze zaprezentowali się nasi sprinterzy w sztafecie 4×100 metrów w składzie: Grześkowiak, Olszewski, Kopeć, Słowikowski. Mimo problemów na jednej ze zmian, bieg ukończyli w czasie 38,91 sekundy co na pewno napawa optymizmem przed Mistrzostwami Europy w Berlinie.

2. miejsce w biegu na 800 metrów zajął Adam Kszczot – 1:46,98 minuty.

4. miejsce w biegu sztafetowym zajęły Polki w składzie: Hołub-Kowalik, Wyciszkiewicz, Dąbrowska, Baumgart – 3:26,17 minuty.

5. miejsce w biegu na 100 metrów zajęła Ewa Swoboda – 11,28 sekundy.

6. miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki zajął Damian Czykier – 13,56 sekundy.

6. miejsce w skoku wzwyż zajął Sylwester Bednarek – 2,18 metra.

7. miejsce w skoku w dal zajęła Magdalena Żebrowska – 6,12 metra.