AWC Londyn: Reprezentacja Polski na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej!

Aktualizacja: 16 lip 2018, 09:46
15 lip 2018, 23:08

Wielkim sukcesem zakończył się dla Polaków Puchar Świata w lekkoatletyce. Do ostatniej konkurencji nie było wiadomo czy zajmiemy drugie czy trzecie miejsce. Do ostatnich chwil rywalizowaliśmy z Wielką Brytanią, a ta na ostatnią konkurencję- 4×400 metrów- wystawiła… tylko 3 zawodników i została zdyskwalifikowana, przez co już przed biegiem mogliśmy się cieszyć z drugiej lokaty w tym prestiżowym meczu!

Polacy ulegli tylko ekipie Stanów Zjednoczonych, która była faworyzowana już przed startem. My spisaliśmy się rewelacyjnie i jako drużyna zasłużyliśmy na ogromne brawa. W klasyfikacji ogólnej Stany Zjednoczone zdobyły 219 punktów. Na drugim miejscu nasi reprezentanci zdobyli 162 punkty. Podium dopełnili Brytyjczycy ze 155 punktami.

Drugi dzień zmagań rozpoczęliśmy od skoku o tyczce, w którym wystartował Piotr Lisek. Niestety Piotrek nadal szuka formy i dziś zaliczył zaledwie 5.50 metrów, zajmując piąte miejsce.

Następną konkurencją był rzut młotem mężczyzn, w którym zdobyliśmy maksymalną liczbę punktów, poprzez zwycięstwo Wojciecha Nowickiego z wynikiem 77.94 metrów.

Zwycięstwo odniósł także Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów. Marcin po wolnym biegu pokazał jak duże ma doświadczenie, że nie łatwo jest go pokonać. Wygrał bieg sprintem na ostatniej prostej z wynikiem 3:52.88.

Pozostałe wyniki naszych kadrowiczów w drugim dniu Pucharu Świata w Londynie:

2. miejsce w pchnięciu kulą zajęła Paulina Guba z wynikiem 19.29 metrów.

2. miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki zajął Patryk Dobek z czasem 49.02 sekund.

2. miejsce w konkursie rzutu oszczepem zajął Marcin Krukowski z wynikiem 80.25 metrów.

2. miejsce zajęła sztafeta 4×400 mężczyzn z czasem 3:02.80 minut.

3. miejsce w trójskoku zajęła Kapitan naszej reprezentacji Anna Jagaciak-Michalska z wynikiem 14.08 metrów.

4. miejsce w skoku w dal zajął Tomasz Jaszczuk z wynikiem 8.05 metrów.

5. miejsce w rzucie dyskiem zajęła Daria Zabawska z rezultatem 56.97 metrów.

5. miejsce w biegu na 200 metrów zajęła Anna Kiełbasińska z czasem 23.25 sekund.

5. miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki zajęła Karolina Kołeczek z czasem 13.09 sekund.

5. miejsce w konkursie skoku wzwyż zajęła Paulina Borys z wynikiem 1.79 metr.

5. miejsce w biegu na 800 metrów zajęła Anna Sabat z czasem 2:02.93 minuty.

6. miejsce w biegu na 400 metrów zdobył Jakub Krzewina z czasem 46.89 sekund.

7. miejsce zajęła sztafeta 4×100 metrów kobiet z czasem 43.82 sekund.

8. miejsce zajął w biegu na 100 metrów Remigiusz Olszewski z czasem 10.42 sekund.