AZS Energa Koszalin zdominowała Łączpol Gdańsk w meczu o 5. miejsce

8 maj 2016, 18:23

W pierwszym meczu o piąte miejsce AZS Łączpol Gdańsk podejmował na własnym boisku AZS Energę Koszalin. Bardziej doświadczone są przyjezdne i to one były faworytkami. Zgodnie z przewidywaniami koszalinianki od pierwszych minut grały lepiej od gospodyń i szybko zdobyły sporą przewagę. Finalnie Energa zwyciężyła 33:26. Rewanż odbędzie się 14 maja w Koszalinie.

Lepiej zaczęły mecz przyjezdne, które po rzutach Stasiak i Błaszczyk były na prowadzeniu (0:2). Gdańszczanki miały problem ze skutecznymi zagraniami – rzut Skoniecznej został obroniony i czas wziął trener Łaczpolu. Tuż po przerwie pierwszą bramkę dla miejscowych zdobyła Jurczyk (1:4). To było jednak zbyt mało, a przewaga Energii rosła – koszalinianki miały już pięć „oczek” zapasu. W 11. minucie celnym rzutem popisała się Chmiel, a gdańszczanki nadal nie mogły ugrać drugiej bramki (1:7). Tempo meczu nie było zawrotne, ale to goście utrzymywali się na prowadzeniu. W międzyczasie udało się rzucić Dobrowolskiej i Siódmiak. W drużynie z Koszalina także pojawiały się błędy – karnego nie wykorzystała Niestsiaruk (4:14). Po chwili dla Łączpolu trafiła Pastrnak, a kontrę w 27. minucie spożytkowała Stasiak. Tuż przed końcem pierwszej części karę dostała Ciura (9:19).

Drugą połowę rozpoczęła od rzutu Siódmiak, a kolejną bramkę dołożyła Jurczyk. Po chwili ta sama zawodniczka dostała karę (11:20). Po chwili rzut Dąbrowskiej obroniła Wiercioch. Różnica wydawała się nie do odrobienia – przewagę powiększyła Błaszczyk. Tymczasem obroną popisała się bramkarka gospodyń, a Skonieczna wykorzystała podanie Pasternak (13:23). W 45. minucie karnego spożytkowała Kołodziejska, lecz Klonowska skończyła kontrę. To jednak było zbyt mało, ale Łączpol walczył – celnie rzuciła Jurczyk. Sędzia podyktował rzut karny dla miejscowych, a wykluczona została Kaczanowska. Chwilę po tym karę dostała Sądej i Energa grała w podwójnym osłabieniu. Z tego powodu time-out wziął trener gości. Tuż po nim bramkę zdobyła Michałów, lecz po drugiej stronie trafiła Neitsch. Koszalinianki nadal miały sporą przewagę i to one mogły cieszyć się z wygranej (26:33).

AZS Łączpol Gdańsk – AZS Energa Koszalin 26:33 (9:19)

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Dobrowolska, Kayumova, Pasternak, Mazurek, Stachowska, Dąbrowska, Siódmiak, Jurczyk, Kalska, Neitsch, Lipska, Ciura, Klonowska, Karwecka, Skonieczna, Tomczyk

AZS Energa Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch, Michałów, Roszak, Stasiak, Budnicka, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Sądej, Kołodziejska, Nowicka