TBLK: Basket Gdynia-MUKS Poznań bez sensacji

Aktualizacja: 15 sty 2016, 10:47
14 sty 2016, 20:40

Basket Gdynia pokonał na własnym parkiecie JTC Pomarańczarnię MUKS Poznań 62:47, dzięki bardzo dobrej grze w ostatniej kwarcie i tym samym umocnił się na 5. miejscu w Tauron Basket Lidze Kobiet.

W pierwszej połowie na parkiecie w Gdyni mieliśmy wyrównane zawody. Swoją wyższość podopieczne Katarzyny Dydek potwierdziły dopiero po zmianie stron, zwłaszcza w ostatnich dziesięciu minutach meczu.

Najlepszą zawodniczką w Baskecie okazała się jedyna amerykanka w składzie – Paris Johnson, która zanotowała double-double na poziomie 18 punktów oraz 12 zbiórek. Cały gdyński zespół zasługuje na pochwałę jeśli chodzi o walkę na tablicach, ponieważ łącznie udało mu się zebrać 50 piłek.

Wśród przyjezdnych najlepsze spotkanie rozegrała Agnieszka Skobel zdobywając 11 punktów oraz 7 zbiórek.

12544838_10207107266014473_71262510_o

Pierwszy raz w ekstraklasie w Gdyni przytrafiło się, że mecz sędziowały trzy panie: Karina Kamińska, Ewa Matuszewska, Paulina Gajdosz.

BASKET GDYNIA – JTC POMARAŃCZARNIA MUKS POZNAŃ 62:47 (17:19, 14:10, 14:12, 17:6)

Gdynia: Johnson 18, Skerovic 12, A. Bibrzycka 11, Kotnis 8, Troina 6, Suknarowska 3, Podgórna 2, Rembiszewska 2, M. Bibrzycka 0, Marcinkowska 0

Poznań: Skobel 11, Idziorek 9, Kaczmarczyk 8, Skowronek 6, Drop 5, Dziwińska 2, Durak 2, Siemienas 2, Puc 2, Gertchen 0