BCL: Banvit z Damianem Kuligiem w składzie wygrywa na wyjeździe!

29 mar 2017, 22:01

W środowy wieczór rozegrane zostało spotkanie pomiędzy niemieckim MHP Riesen Ludwigsburg a tureckim Banvitem, w którego szeregach gra Polak – Damian Kulig, w ramach ćwierćfinałów Basketball Champions Leauge

Mimo że, pierwsze punkty zdobyła niemiecka drużyna to goście szybko objęli większe prowadzenie. Po 5 minutach Banvit miał już 7 punktów przewagi i ani myślał o jej utracie. Ostatecznie po 10 minutach goście uzbierali 21 punktów przy zaledwie 12 gospodarzy i mieli sporą zaliczkę przed drugą kwartą.

Drugą kwartę celnym rzutem trzypunktowym otworzyli goście co dawało im już 12 punktów przewagi i wydawało się, że w pełni kontrolują mecz. Jeszcze na 5 minut przed końcem pierwszej połowy Banvit prowadził 27:16, ale wtedy seryjnie zaczęli trafiać gospodarze co znacznie zmniejszyło przewagę gości. Gracze niemieckiej drużyny zdobyli 6 ostatnich punktów w kwarcie i przed przerwą przegrywali zaledwie 28:31.

W drugiej połowie oba zespoły miały problemy ze skutecznością. Po 5 minutach pojedynkujące się drużyny zdobyły łącznie 8 punktów, a goście minimalnie prowadzili 35:32. Kiedy wynik oscylował wokół remisu gracze trenera Filipovskiego wzmocnili defensywę i odskoczyli na bezpieczniejszą przewagę 4 punktów. Ostatnie punkty w kwarcie należały do tureckiego zespołu co dało 7 punktów przewagi przed ostatnią kwartą.

W ostatniej części meczu gospodarze zdobyli pierwsze 4 punkty i dzięki temu zbliżyli się na tylko 3 punkty do prowadzącej drużyny. Banvit przez 2,5 minuty nie mógł zdobyć punktów dlatego też trener gości poprosił o przerwę. Ta skutkowała natychmiastowymi punktami dla Banvitu. Kiedy na 5 minut przed końcem meczu Banvit prowadził różnicą 6 oczek wydawało się, że mecz będzie pod kontrolą tureckiej ekipy, ale MHP Riesen zaskoczył wszystkich i wrócił do gry. Gdy na 2 minuty przed końcem meczu za 3 trafił Trice był już remis! Przez minutę żadna z drużyn nie trafiła do kosza, ale 57 sekund przed końcem meczu przyznano 2 rzuty wolne drużynie gospodarzy. Na nieszczęście gospodarzy tylko jeden rzut okazał się być celny a w kontrze szybko punkty zdobył Theodore. W kolejnej akcji Trice stracił piłkę a goście trafili za trzy i prowadzili 57:53. Zwycięstwo Banvitowi mogła odebrać tylko katastrofa. Ostatecznie do niej nie doszło i drużyna Damian Kuliga wygrała 59:53.

MHP Riesen Ludwigsburg – Banvit 53:59 (12:21, 16:10, 10:14, 15:12)

MHP Riesen: Hammonds 11, McCray 0, Martin 0, Crawford 14, Trice 74, Breunig 2, Thiemann 11, Topper 0, Loesing 0, Cooley 8

Banvit: Muric 2, Kulig 6, Gecim 3, Orelik 10, Vidmar 7, Chappell 11, Korkmaz 7, Theodore 13