BCL: Porażka drużyny Kuliga w ćwierćfinale [WIDEO]

22 mar 2017, 08:47

Banvit BC, którego barwy przywdziewa na co dzień Damian Kulig, poniósł porażkę na własnym parkiecie z niemieckim MHP Riesen Ludwigsburg 87:92 w pierwszym meczu 1/4 finału Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie turecka drużyna, dowodzona przez byłego trenera Stelmetu BC Zielona Góra Saso Filipovskiego, wyeliminowała innego przedstawiciela Bundesligi, czyli EWE Baskets Oldenburg (82:82, 70:61). Tym razem to jednak goście z Niemiec byli górą i zapewnili sobie lekką przewagę przed kolejnym pojedynkiem obu ekip. Koszykarze Ludwigsburga byli dużo skuteczniejsi od rywali, trafiając rzuty z pola gry na poziomie 59.6 % (34/57), wobec 45.8-procentowej skuteczności (27/59) zespołu Banvitu. Ekipa przyjezdnych wygrała również walkę na tablicach (35:28), co też wpłynęło na wynik tego starcia.

Damian Kulig przebywał na parkiecie przez prawie 14 minut, zdobywając w tym czasie 10 punktów (2/3 za 2 pkty, 0/1 za 3 pkty, 6/7 rzuty wolne) a do tego dołożył 2 asysty, zbiórkę w obronie oraz zaliczył 2 straty. Polski skrzydłowy popełnił także 5 fauli, wobec czego musiał zejść z parkietu w trakcie ostatniej kwarty.

Najlepszym graczem w szeregach Banvitu był Słoweniec Gasper Vidmar (20 oczek), natomiast wśród zawodników gości wyróżnił się Amerykanin Kelvin Martin (19 pktów).

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 29 marca w hali Ludwigsburga. Zwycięzca dwumeczu awansuje do turnieju finałowego Basketball Champions League, który odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia.

Banvit BC – MHP Riesen Ludwigsburg 87:92 (25:29, 17:23, 20:22, 25:18)