Belgowie pokonują reprezentację Polski na turnieju we Włocławku!

24 sie 2016, 23:14

24 sierpnia rozpoczął się turniej Anwil Basketball Challenge. Przy niezbyt licznej publiczności we Włocławku Polska przegrała z reprezentacją Belgii 55:58. W pierwszym meczu turnieju Szwedzi pokonali Gruzinów 73:60 i to z Gruzinami jutro zmierzy się reprezentacja Polski.

Mecz zaczął się od pokazu nieskuteczności obu zespołów. Polacy nie trafiali spod samego kosza; konstruowanie akcji także przychodziło z wielkim bólem. Belgowie natomiast kończyli proste akcje i po prostu wykorzystywali otwarte pozycje oraz błędy w obronie Polaków. Do przełamania doszło w ostatnich 3 minutach kwarty. Polacy grali agresywniej w obronie i skuteczniej w ataku dzięki czemu wygrali pierwszą kwartę 16:13. W drugiej ćwiartce gra Polski nie uległa znaczącej poprawie. Jedynym elementem z którego Polacy powinni być zadowoleni była obrona. Przez 10 minut Polacy dali sobie rzucić jedynie 7 “oczek” dzięki czemu do przerwy prowadzili 30:20.

Po przerwie skuteczny zaczął być Adam Waczyński (w przeciwieństwie do reszty kolegów z drużyny) – najpierw odpalił trójkę a następnie zanotował akcję 2+. Polakom w tej części meczu nie można było odmówić walki jednak nie przekładało się to na zdobywane punkty. Honor drużyny ratował w tej kwarcie wspomniany wcześniej Waczyński który zdobył połowę punktów drużyny. Jak można było się spodziewać obraz gry nie zmienił się i w ostatniej ćwiartce. Polacy męczyli się niemiłosiernie. Gorąco zaczęło się robić na 2 minuty przed końcem gdy na tablicy widniał wynik 52:51. Na 31 sekund przed końcem za 2 punkty trafił Tabu i Belgowie wyszli na prowadzenie 56:55. Po kolejnej nieudanej akcji Polacy zmuszeni byli faulować rywali, gdyż na zegarze pozostawało 19 sekund do końca meczu. Belgowie skutecznie wyegzekwowali swoje rzuty wolne i prowadzili 3 punktami. Rzut na dogrywkę oddał jeszcze Lampe ale piłka nie wpadła do kosza. Polacy przegrali to spotkanie 55:58

Włocławianie czekali na kadrę 10 lat i liczyli na małe święto koszykówki i pokaz europejskiej gry. Doczekali się jednak poziomu jaki we Włocławku mogą obserwować na co dzień – poziomu WLKA( WLKA – Włocławska Liga Koszykówki Amatorskiej przyp. redakcji).

Polska – Belgia 55:58 (16:13; 14:7; 17:17; 8:21)

Polska: Czyż 9, Lampe 0, Slaughter 6, Zamojski 2, Ponitka 6, Waczyński 12, Gielo 3, Sokołowski 8, Hrycaniuk 3, Koszarek 6

Belgia: Bosco 1, Obasohan 0, Mwema 0, Tabu 11, Schwartz 8, Salumu 18, Boukichou 7, Tumba 2, Vanwijn 6, Iarochevitch 5, Kesteloot 0