Bez niespodzianki w Jastrzębiu

22 lut 2017, 19:21

W kolejnym spotkaniu Jastrzębianie podejmowali zespół beniaminka PlusLigi – Espadon Szczecin. Gospodarze nie mieli większych problemów z pokonaniem gości. Zwyciężyli bez straty seta. Wygrana za trzy punkty pozwoliła wyprzedzić PGE Skrę Bełchatów i w tym momencie Jastrzębianie meldują się w strefie medalowej PlusLigi.

Spotkanie zaczęło się od błędu Sladecka w polu zagrywki (1:0). Jastrzębianie zyskali skromne dwupunktowe prowadzenie (4:2). As serwisowy Borucha i punktowe bloki Kosoka powiększyły przewagę gospodarzy (9:4). Ich prowadzenie wzrosło do sześciu “oczek” (12:6). Kolejny punkt z zagrywki po stronie gospodarzy – tym razem asem pochwalił się Lukas Kampa (14:7). Po ich stronie pojawiły się małe problemy w polu serwisowym (17:12), co nie przeszkodziło im w wygraniu całej partii 25:15.

Na początku drugiej partii szczecinianie zdobyli bardzo skromną przewagę (1:3), którą od razy stracili (3:3). Po raz kolejny na prowadzenie wysunęli się goście (4:6). Jastrzębianie doprowadzili do remisu (8:8). Błędy po stronie gości pozwoliły wyjść rywalom na prowadzenie (12:9). Stale utrzymywali wcześniej wyrobioną przewagę (17:12). Choć Espadon próbował powracać do wyniku, gra gospodarzy na to nie pozwalała (18:15). Kolejny set zapisał się na ich koncie. Tym razem zwyciężyli do 20.

Po 10-minutowej przerwie zawodnicy powrócili do gry. Od początku ekipy grały punkt za punkt (5:5). O jedno “oczko” z przodu meldowali się szczecinianie (8:9). As serwisowy Derocco pozwolił przechylić szale zwycięstwa na rzecz ekipy trenera Lebedewa (15:14). Żadna z drużyn nie potrafiła wyrobić przewagi (17:17), po czym jednak ekipa Jastrzębskiego Węgla zdołała wyjść na prowadzenie (21:18). Spotkanie zmierzało ku końcowi (23:20). Piłka meczowa przy stanie 24:22. Atak Muzaja zakończył cale spotkanie (25:23).

Jastrzębski Węgiel – Espadon Szczecin 3:0 (25:15, 25:20, 25:23)

MVP: Maciej Muzaj

Jastrzębski Węgiel: Boruch, Oliva, Kampa, Muzaj, Derocco, Kosok, Popiwczak, Strzeżek, Gil, Ernastowicz, Gdowski, Czyrniański, Turski, Bachmatiuk

Espadon Szczecin: Gałązka, Wika, Kluth, Sladecek, Depowski, Zajder, Mihułka, Wołosz, Perłowski, Milushev, Murek, Ruciak, Cedzyński, Kozłowski