Festiwal nieskuteczności PSG, Krychowiak zagrał w rezerwach

19 lut 2017, 22:52

Paris Saint-Germain zaledwie bezbramkowo zremisowało z Toulouse FC w meczu 26. kolejki Ligue 1. Grzegorz Krychowiak po raz kolejny nie znalazł się w kadrze meczowej Paryżan.

Niedzielę w Ligue 1 zamykało spotkanie Paris Saint-Germain z Toulouse FC. Paryżanie nie mogli tego meczu przegrać by wrócić na drugą lokatę w ligowej tabeli, bowiem wczoraj zwycięstwo w starciu z Lorient zapewniło Nicei awans na pozycję wicelidera.

W pierwszej połowie na Parc des Princes oglądaliśmy festiwal nieskuteczności, gospodarze nacierali, ale nie w tak porywającym stylu jak w wygranym 4:0 meczu LM z FC Barceloną. Podopieczni Unaia Emery’ego stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych w drugiej odsłonie, ale najlepsze z nich zmarnowali Cavani oraz Marquinhos. Goście z Tuluzy dzielnie bronili korzystnego wyniku i ostatecznie wywieźli z Paryża jeden punkt.

Niestety po raz kolejny w tym sezonie zabrakło miejsca w kadrze meczowej PSG dla Grzegorza Krychowiaka, który w Ligue 1 po raz ostatni zagrał grudniu. Reprezentant Polski wystąpił za to w spotkaniu rezerw mistrza Francji, gdzie rozegrał pełne 90 minut. Trener Unai Emery podkreślił, że Krycha nie został “zesłany” do drugiej drużyny, a występuje tam na własne życzenie, co potwierdził sam zainteresowany:

“Po raz kolejny poprosiłem o grę w rezerwach. Najważniejszy po powrocie do zdrowia jest rytm meczowy. Za miesiąc najważniejszy mecz w eliminacjach i zrobię co w mojej mocy, by być maksymalnie przygotowanym” – można przeczytać w komunikacie zawodnika.