Bielszczanie lepsi w meczu we własnej hali

7 sty 2017, 17:19

W ramach 17. kolejnki PlusLigi BBTS Bielsko-Biała podejmował Cerrad Czarnych Radom. Przyjezdni nie byli w stanie postawić się gospodarzom i spotkanie zakończyło się po czterech setach, zwyciętwem miejscowych.

Pierwsze minuty pierwszego seta należały do bielszczan (5:3). Pomimo skutecznej gry Czarnych, gospodarze utrzymywali się na prowadzeniu (8:5). Niedługo potem wynik wyrównał się (11:11). Dopiero w końcówce siatkarze BBTS-u zdobyli większą przewagę punktową (18:16). Set zakończył się przy stanie 25:20.

Drugi set zaczął się lepiej dla radomian (3:5) jednak gospodarze szybko dogonili wynik (8:8). Skuteczna kiwka Bartłomieja Bołądzia doała prowadzenie przyjezdnym (10:13). Gra bielszczan stanęła w miejscu (11:16). Czarni z każdą chwilą oddalali się (13:20). Drugi set zakończył się wynikiem 20:25.

Podobnie jak w pierwszym sece, na początku partii dominowali bielszczanie (3:1). Wynik wyrównał się (5:5) i na prowadzenie wyszli przyjezdni (11:13). Wysoką skutecznością wykazywał się Tomasz Fornal (14:17). Zarówno w jednym jak i drugim zespole zawodnicy popełniali dużo błędów (19:20). Czwarta odsłona zakończyła się wynikiem 25:23.

Czwarta partia znowu rozpoczęłą się szczęsliwie dla gospodarzy (4:1). Czarni byli zdekoncentrowani i popełniali dużo błędów (8:2). Siatkarze BBTS-u kompletnie zdominowali przeciwników (16:8), byli coraz bliżej zwycięstwa (18:14). W pewnym momencie gra przyjezdnych stanęła w miejscu (22:16), bielszczanie wygrali seta 25:20

BBTS Bielsko – Biała – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:20, 20:25, 25:23, 25:20)

MVP: Bartosz Janeczek

BBTS Bielsko-Biała: Grzechnik, Siek, Janeczek, Vemić, Lipiński, Storożiłow, Koziura

Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Żaliński, Kędzierski, Kohut, Smith, Fornal, Watten