BLK: Gorzowianki wygrywają z CCC

2 paź 2017, 21:40

W meczu kończącym drugą kolejkę AZS Gorzów Wlkp. podejmował świeżo upieczonego uczestnika Euroligi kobiet drużynę CCC Polkowice. To było najciekawsze spotkanie tej serii spotkań. Spotkanie było w pewnym sensie małym rewanżem za przegraną ćwierćfinałową batalię z poprzedniego sezonu, gdzie gorzowianki prowadziły 2-0 w serii do trzech wygranych, ale to ekipa CCC zakończyła sezon z brązowymi medalami.

Gospodynie świetnie weszły w to spotkanie – po akcji Pauliny Misiek prowadziły 12:3. CCC w końcówce tej części meczu odrobiło część strat, ale i tak po 10 minutach to InvestInTheWest miał osiem punktów przewagi. Alysha Clark i Theresa Plaisance starały się zbliżać do rywalek, ale te mogły liczyć na Carolyn Swords i Aleksandrę Pawlak. Po pierwszej połowie było 43:35. Przyjezdne w ostatniej kwarcie zbliżyły się nawet na punkt, ale ciągle skuteczne były Swords oraz Prezelj i ostatecznie to gorzowianki zwyciężyły 80:72. Carolyn Swords zanotowała w tym meczu 24 punkty, 10 zbiórek i 4 asysty. Plaisance rzuciła dla CCC 25 zdobyła 25 punktów i 9 zbiórek.

AZS AJP Gorzów Wlkp – CCC Polkowice  80:72 (24:16, 19:19, 18:19, 19:18)

Po tym spotkaniu na czele tabli BLK jest Artego Bydgoszcz przed Basketem 90 Gdynia oraz właśnie AZS AJP Gorzów Wlkp. Wszystkie trzy ekipy mają bilans 2-0 w meczach. Tabelę zamykają CCC, Zagłębie Sosnowiec, Widzew Łódź (bilans 0-2) oraz Enea Poznań (bilans 0-1).