BLK: Nie ma już drużyn bez porażki

3 gru 2017, 21:43

Wisła CanPack Kraków wygrała w hicie Basket Ligi Kobiet z jedyną dotychczas niepokonaną drużyną – Artego Bydgoszcz 78:67. Zwycięstwa zanotowały również Basket 90, Ślęza Wrocław i InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp..

Wynik meczu otworzyła celnym lay-upem była zawodniczka Basketu 90 – Karolina Puss. Gospodynie odpowiedziały 6 punktami z rzędu i nie zamierzały zwalniać. Gdy kolejne trafienie zaliczyła Copper, a na tablicy widniał wynik 11:4 o czas musiał prosić szkoleniowiec gości – Vadim Czeczuro. Zawodniczki z Ostrowa w dalszym ciągu jednak miały problemy ze skutecznością, Basket również po przerwie nie potrafił zdobyć punktu, dopiero celne trafienie z półdystansu Sofiji Aleksandravicius przełamało impas. W kolejnych minutach Ostrovia nadal nie mogla znaleźć rytmu, a gdynianki wykorzystywały słabą dyspozycję rywalek i sukcesywnie powiększały swoją przewagę.

Goście na kolejne punkty czekali aż do 3 minuty drugiej kwarty, kiedy to ponownie spod kosza punktowała Puss. Jednak do rywalek traciły już w tym momencie 23 punkty i aby myśleć o zwycięstwie musiały zacząć szybko niwelować stratę. Udało im się przeprowadzić serię 13 punktów i doprowadzić do stanu 31:19. Basket jednak nie zamierzał pozwolić zbliżyć się przeciwniczkom i dzięki skutecznym akcjom prowadzonym przez niezawodną Copper do przerwy prowadził 37:22.

W drugiej połowie przyjezdne nadal starały się zniwelować stratę i po 3 minutach gry doszły rywalki na 6 punktów (39:33). Po stronie gospodyń wynik starała się trzymać Copper, która szybko zdobyła 7 punktów z rzędu i wyprowadziła zespół na 13 punktowe prowadzenie. Ostrovia zaliczyła kolejną serię tym razem 9 punktów i na tablicy widniał wynik 46:42. Do zakończenia 3 części gry oba zespoły szły punkt za punkt i po 30 minutach gdynianki prowadziły 52:48.

Ostatnią kwartę za 3 otworzyła Jelena Skerović, a po drugiej stronie parkietu tym samym odpowiedziała jej Katarzyna Motyl. Gdy celnie spod kosza dobiła Victoria Jankoska o czas poprosił Vadim Czeczuro. Jednak to drużyna gospodyń zaczęła lepiej funkcjonować i wyszła na prowadzenie 59:51. Gdy drużyna przyjezdny ponownie zbliżył się na 4 punkty dwie skuteczne akcje z kontrataku zaliczyła niezawodna tego wieczoru Copper i Basket na 2 minuty do końca prowadził 63:55. Na 40 sekund przed końcem skutecznie dobiła Mfoula i po raz kolejny zniwelowała stratę do 4 oczek. Dodatkowo była faulowana przy rzucie i wykorzystała swoją szansę z linii rzutów osobistych. Szybko spod kosza odpowiedziała jej Vitola i Basket prowadził 67:62. Na zegarze pozostawało 20 sekund więc zawodniczki z Ostrowa musiały szybko przeprowadzić akcję. Za 3 nie trafiła jednak Lewis co oznaczało, że to gdynianki po 40 minutach cieszyły się ze zwycięstwa.

BASKET 90 GDYNIA – TS OSTROVIA OSTRÓW WLKP.  69:62 (21:4, 16:18, 15:26, 17:14)

Artego Bydgoszcz – Wisła CanPack Kraków 67:78

Świetna pierwsza kwarta w wykonaniu Wisły CanPack pozwoliła jej długo kontrolować wydarzenia na parkiecie. Artego nie zamierzało się jednak poddawać i w kolejnych kwartach odrabiało straty. Kluczowa była więc ostatnia część spotkania. W niej lepiej poradziły sobie krakowianki – ostatecznie wygrały 78:67! To oznacza, że w BLK nie ma już drużyn niepokonanych. Cheyenne Parker była najlepsza wiślaczką – miała 21 punktów, 10 zbiórek i 3 asysty. Jennifer O’Neill rzuciła 23 punkty dla Artego.

—-

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. – PGE MKK Siedlce 79:68

Siedlczanki potrafiły w tym spotkaniu zaskakiwać. Wygrały pierwszą kwartę, a w dwóch kolejnych utrzymywały wynik bliski remisu. Koncówka zapowidała się na zaciętą, ale nic z tego. W czwartą część meczu rewelacyjnie weszły gospodynie, które szybko uzyskały 10 punktów przewagi i utrzymywały to do ostatniej syreny. InvestInTheWest AZS AJP wygrał 79:68. Carolyn Swords zanotowała aż 32 punkty i 9 zbiórek. Oksana Mołłowa rzuciła dla PGE MKK 20 punktów.

—–

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – Ślęza Wrocław 76:81

Gospodynie zaskakiwały mistrzynie w pierwszej połowie. Po 20 minutach gry prowadziły dwoma punktami. Dopiero w trzeciej kwarcie Ślęza zaczęła budować przewagę. Sosnowiczanki w ostatniej kwarcie starały się jeszcze odrobić straty, ale nic z tego – zespół trenera Arkadiusza Rusina wygrał 81:76. Marissa Kastanek rzuciła 19 punktów dla mistrzyń. Robyn Parks i Naketia Swanier zdobyły po 23 punkty dla JAS-FBG Zagłębia.

6 InvestInTheWest AZS AJP Gorzów 15 10 5 – 5 4 – 1 1 – 4 739 – 694 +45 1.0648
7 Pszczółka Polski-Cukier AZS Lublin 14 9 5 – 4 2 – 3 3 – 1 622 – 602 +20 1.0332
8 Energa Toruń 14 9 5 – 4 4 – 1 1 – 3 627 – 619 +8 1.0129
9 TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 13 10 3 – 7 1 – 4 2 – 3 663 – 762 -99 0.8701
10 KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 12 10 2 – 8 1 – 3 1 – 5 679 – 763 -84 0.8899
11 PGE MKK Siedlce 12 10 2 – 8 2 – 3 0 – 5 671 – 786 -115 0.8537
12 Enea AZS Poznań 11 9 2 – 7 1 – 2 1 – 5 549 – 725 -176 0.7572
13 Widzew Łódź 10 10 0 – 10 0 – 5 0 – 5 589 – 825 -236 0.7139