BLK półfinał: Artego wygrywa w Krakowie

Aktualizacja: 1 kwi 2017, 22:36
1 kwi 2017, 19:31

Po pogoni w drugiej połowie bydgoszczanki pokonały w Krakowie mistrzynie Polski Wisłę Can Pack. Do wygranej ekipę z kujawsko-pomorskiego poprowadziła Maurita Reid. Dobrze grą koleżanek kierowała Kasia Suknarowska.

Krakowianki rozpoczęły zmobilizowane dzisiejszy mecz. Przewaga zarysowała się na początku spotkania a wiślaczki systematycznie punktowały rywalki już w pierwszej odsłonie. Artego było niemalże kompletnie wybite z rytmu. W drugiej kwarcie mistrzynie Polski nie miały zamiaru zwalniać tempa i dobiły swoją przewagę do dwudziestu oczek na półmetku spotkania.

Trzecią odsłonę meczu to kompletna zmiana obrazu gry. Bydgoszczanki wygrały tą część gry 23:9, a sześć minut ca nawet prowadziły 55:54. Po zaciętej końcówce, w której prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki Artego. Na półtorej minuty do zakończenia meczu i punktach Elżbiety Międzik na tablicy pojawił się remis 62:62/ Chwilę później punktowały Katarzyna Suknarowska i Maurita Reid. Dzięki ich trafieniom Artego prowadziło 66:62 na 11 sekund do końca. W odpowiedzi zza linii 6,75m trafiła Megan Simmons. W kolejnych trzech akcjach ta ostatnia trzykrotnie sfaulowała swoje rywalki i Międzik z linii rzutów wolnych ustaliła wynik spotkania.

WISŁA CAN PACK KRAKÓW -ARTEGO BYDGOSZCZ 65:68 (28:12, 17:13, 9:23, 11:20)

Wisła Can-Pack: Ewelina Kobryn 14, Meighan Simmons 13, Hind Ben Abdelkader 12, Sandra Ygueravide 10, Ziomara Morrison 8, Vanessa Gidden 4, Agnieszka Szott-Hejmej 4, Magdalena Ziętara 0, Claudia Pop 0.

Artego: Maurita Reid 27, Elżbieta Międzik 11, Charity Szczechowiak 10, DeNesha Stallworth 10, Katarzyna Suknarowska 7, Martyna Koc 3, Erin Rooney 0, Karina Szybała 0, Bernice Mosby 0.