BLK: Siedlczanki lepsze od Ostrovii

24 lut 2017, 20:27

W meczu, który będzie miał znaczenie o kolejności ostatnich miejsc w Basket Lidze Kobiet PGE MKK Siedlce przed własną publicznością pokonują TS Ostrovię Ostrów Wlkp.

Prowadzenie zespół z Mazowsza osiągnął już na początku spotkania. Po pięciu minutach było już 19:8. Jeszcze ekipa trenera Wojciecha Szawarskiego zmniejszyła stratę do pięciu oczek (24:19) pod koniec pierwszej kwarty, oraz na początku (28:22) drugiej, ale to było wszystko na co zawodniczki MKK pozwoliło rywalkom. W czternastej minucie po kolejnym trafieniu Karoliny Poboży przewaga gospodyń wynosiła już siedemnaście (42:25) oczek.

W trzeciej odsłonie przewaga utrzymywała się po stronie siedlczanek, na moment spadając do jedenastu punktów. W czwartej kwarcie ekipa trenera Mollova już tylko kontrolowała przebieg meczu.

Do wygranej swój zespół poprowadził duet Oksana Mollova (25 pkt. i 16 zbiórek) oraz Karolina Poboży (19 pkt i 10 zbiórek). W barwach Ostrovii wyróżniała się Jordan Jones z 18 punktami, siedmioma zbiórkami i siedmioma asystami.

Po tej wygranej siedlczanki zajmują dziesiątą lokatę w tabeli. Ostrovia i Widzew mają podobnie jak MKK dwadzieścia trzy punkty w tabeli. Zespół z Mazowsza jest najwyżej bo zarówno ostrowianki jak i łodzianki mają jeden mecz awansem (między sobą) rozegrany oraz w małych punktach siedlczanki mają najlepszy bilans.

PGE MKK Siedlce – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 86:69 (28:20, 22:16, 19:20, 17:13)